HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de 2 katlı bina ve arsası icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01156413
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ELEKTRİK MAH. / DEFNE
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 27.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16654 Esas
Muhammen Bedeli
:
72,557 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 15:45
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 15:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/16654 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Hatay İli, Defne İlçesi, Elektrik Mah. 458 ada 3 parsel kayıtlı 105,91 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmaz nitelikli hisseli taşınmazdır. Taşınmazın 1/2 hissesi satılmaktadır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Söz konusu parsel geometrik açıdan dörtgen şeklindeki parselidir. Taşınmaz topoğrafik açıdan düzdür. Parsel 7 m.lik iki imar yoluna cepheli köşe parseldir. Parsel üzerinde iki katlı yapı bulunmaktadır. Yapı özellikleri aşağıdaki gibidir;
Yapı: Konu parsel üzerinde taban oturumu 94 m² toplam 192 m² inşaat alanlı iki katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Yapının dış cephesi plastik boyalı olup çatısızdır. Yapının her katında bir adet daire vardır. Taşınmazın efektif yaşının 40-45 yaşında olduğu kanaati hasıl olmuştur.Taşınmazın tapu kayıtları üzerinde Beyanlar Hanesinde Krokisinde A harfi ile gösterilen yapı tescilsizdir. belirtmesi bulunmaktadır.
İmar Durumu: Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24.10.2018 tarih ve 6561 sayılı yazısı ve eklerine göre; Defne İlçesinin Elektrik Mahallesinde bulunan 458 ada 3 parsel numaralı parseli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 4 katlı konut sahasına rastlamakta olup yola terki bulunmaktadır.
Adres Bilgileri: Elektrik Mah. Oluk Sokak No:5 Defne - HATAY
Kıymeti : 72.557,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16654 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR