HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Defne'de 1.022 m² arsa ve bina icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01156384
Şehir : Hatay / Defne
: 1022
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 01.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21846 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,818,160 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2019/21846 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı :Hatay ili Defne İlçesi Tasunpınar mah 1020 Parselde kayıtlısulu bahce nitelikli 1.022,00 M² Taşınmaz
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri:Degerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu bina mimari projenin olmadığı kat irtifakının kurulmadığı Yapı ruhsatının bulunmadığı 12.07.2019-3477 nolu yazısı ve ekiyle görülmüştür.Keşif mahallinde incelemede zemin+3n.kat olarak inşa edilmiştir.Defne Tapu Müdürlüğünde incelemesinde kat irtifakının kurulmadığı,yapı ruhsatının bulunmadığı ,projesinin bulunmadığı bilgisi bilgisayar ortamında görülmüştür.
Taşınmazın yer aldığı Bodrum katta 2 depolu dükkan Zemin katta 2 dükkan Birinci katta 2 daire,İkinci katta 2 daire,Üçüncü katta 2 daire olmak üzere (Plansız projesiz ruhsatsız ) toplam 8 adet bağımsız bölüm mevcuttur.Dış cephesi sıvalı ,boyalı,mantolamalıdır. Ana merdiven mermer kaplamalı korkulukludur.Bina girişi ferforjedemir doğrama camlı otomatik kapılıdır.
Taşınmazın özellikleri: Degerleme konusu yer Arsa(Sulu Bahçe) niteliğindedir.Etrafında ayrık nizamda binalar yer almaktadır.Sulu Bahçe(Arsa)vasfındaki taşınmaz Ön cephesi 23 metre derinlik 44.43 metredir.Taşınmaz Plansız yapımına göre Zemin katta depolu dükkanlar ve 1.kat 2.kat 3.katta daireler(EMSAL DAİRE ELE ALINMIŞTIR.Brüt alanı 172.5m2,net alanı ise 150m2 )olarak inşa edilmiştir.
Zeminkatta Depolu dükkanlar ;Kapalı Otomatik darabalıdır. Emsal mesken incelemesinde ;3 oda,1salon,hol antre,mutfak,wc,banyo,3 balkon hacimlerinden ibarettir. Emsal Taşınmazınyapılan incelemesinde Hol Salon, Odaların yerleri laminant kaplama, duvarları boyalı,tavanları kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı granit seramik,Dolapları lake ve mdf,Islak hacimlerde seramik kaplama,pencereler pvc kaplama,kapılar Amerikan pres kaplama,balkon korkulukları aliminyum doğramadır. Giriş kapısı çelik kapı,ısınma klima ve güneş enerjisi mevcuttur.Keşif sırasında mesken amaçlı olarak kullanıldıkları görülmüştür. Bahçesinde muhtelif ağaçlar mevcuttur
Adres Bilgileri:Hatayİli,Defne İlçesi,Tosunpınar Mahallesi,1020 parsel
Yüzölçümü : 1.022,00 M²
İmar Durumu :Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12/07/2019 tarih ve 3477 sayılı ve yazısı plan notlarına göre Hatay İli Defne ilçesi Tosunpınar mahallesi 1020 parsel Bitişik 5 katlı ve ayrık 3 katlı nizamındadır.104 metre terki ,60 metre ihdas koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 1.818.160,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21846 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR