İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay Belen'de 429 m² arsa icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153902
Şehir : Hatay / Belen
: 429
Yayınlandığı Gazeteler

İSKENDERUN 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34862 Esas
Muhammen Bedeli
:
85,892 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.06.2020 10:20
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2019/34862 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Kaydı ve Özellikleri : Hatay İli, Belen İlçesi, Belen M Mahalle/Köy, 66 Ada, 3 Parselde kayıtlı Nitelik Arsa, Ana Taş. Yüzölçüm 429,46 m² olan taşınmaz.
Bilirkişi tarafından sunulan rapora göre; Taşınmaz köşe başında bulunan sınırları briket duvar üstü tel örgüyle çevrilmiş olan boş-otluk arazidir. Arazi sınırları içerisinde ekonomik değeri olmayan birkaç tane muhtelif çeşitte meyve ağaçları bulunmaktadır. Arazinin çevresinde yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bulunduğu alan belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu semt ve mevkii emsallerin alım-satım rayiçleri, inşaat tarzı ve esvafı, yüzölçümü, kent ve iş merkezlerine olan mesafesi, bölgedeki konumu, imar durumu değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları nazara alındığında hak ve nefaset kurallarına göre hali hazır durumu itibari ile; m² birim fiyatı: 200,00 TL/m² olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Halilbey Caddesi 31350 Belen / HATAY
İmar Durumu : Belen Belediyesi cevabi yazısına göre 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında kısmen imar yolunda, kısmen Ayrık Nizam 2 Kat Konut Alanında olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 85.892,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34862 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR