GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Gölcük/Hisareyn'de 2.631 m² hisseli arsa icradan satılıktır

GÖLCÜK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077714
Şehir : Kocaeli / Gölcük
: 2631
Yayınlandığı Gazeteler

GÖLCÜK POSTASI 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1221 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
77,092 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 15:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLCÜK İCRA DAİRESİ
2018/1221 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Hisareyin köyü, Ağılönü mevkii, 117 ada 2 parsel, 2.631,73 m² yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa olan 257/5264 hisseli taşınmazdır. Taşınmazın Hali Hazır Durumu: Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ve Gölcük Belediyesinin imar planı sınırları içindedirler. Karaköprü kavşağından 1,5 km güney istikametinde, Hisareyn merkezinde 800 m aşağıda, kot farkı olarak hatırı sayılır ölçüde yüksekte kaldığından Körfez manzarasını seyreder bir konumda yer almaktadır. Boş arsa durumundadır. Üzerinde nesne v.b şeyleri askıya almaya yarayan bir tür mekanizma tespit edilmiştir. Arazi yapısı düz olup, her türlü inşai faaliyete uygun bir zemin sunmaktadır. Civarında yapılaşma seyrek olsa da, yakınında buluna sitelerden görüldüğü üzere yakın zamanda taşınmaz etrafının iskan edilen yapılarla çevrileceği tahmin edilmektedir. Hisareyn Merkezine giden ana yollardan bir tanesi olan Adnan Menderes caddesine cephe olduğundan Belediyenin sağlamış olduğu her türlü hizmetten son derece hızlı yararlanabileceği,bilirkişi tarafından ibraz edilen raporda,borçlunun hissesine düşen miktarındeğeri belirlenmiştir
Adresi : Hisareyn Merkez Mah., Adnan Menderes Cad., Gülbahar Sk. 117 Ada, 2 ParselGölcük / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.631,73 m²
Hisse Payı : 257/5264
İmar Durumu: Gölcük Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, E= 1.20 ve Hmax=3 kat olmak üzere İlköğretim Tesis Alanında kaldığı bildirilmiştir.

Kıymeti : 77.092,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1.Satış Günü:07/01/2020 günü 15:30-15:35 arası
2.Satış Günü:06/02/2020 günü 15:30-15:35 arası

Satış Yeri:MEZAT SALONU - Dumlupınar Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:110 Gölcük Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Satış Mezat Salonu Z-12 GÖLCÜK / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerinigeçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

- Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK'nun 127. Maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamdayapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1221 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR