GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gölbaşı/Kızılcaşar'da 1500 m² arsa icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024296
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : KIZILCAŞAR MAH. / GÖLBAŞI
: 1500
İmar Durumu : Bağ & Bahçe
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/669 TLMT
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/669 TLMT.

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 112695 Ada, 1 Parsel, KIZILCAŞAR-İMAR Mahalle/Köy, Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Kızılcaşar- İmar Mahallesinde kâin, imarın 112695 ada 1 parselinde kayıtlı boş arsa vasıflı arazidir. Taşınmaz Gölbaşı merkeze 5.5 km. mesafede Ankara çevre yolunun 3 km kuzeyinde yer almaktadır.Parsel, stablize yoldan 100 mt. içeride bulunmaktadır. Ekilen biçilen arazisi konumunda olup, üzerinde herhangi bir yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Parsele, 200 mt. mesafede yapılaşma ve konut kooperatifleri, 1 km kuzeyinde ataşehir villaları bulunmaktadır. Zemini, düz ve hafif eğimli yapıda olup, yol kotu üzerinde hafif yüksekte bulunmaktadır. Bölge, Gölbaşı Belediyesinin sunduğu hizmetlerden yararlanmakta olup, parselin bulunduğu noktaya ulaşım ve alt yapı hizmetleri bulunmamaktadır.İmar bilgileri olarak ; 112695 ada 1 parselin imar durumunun "özel şartlı bağ bahçe alanları" kullanımlı olduğu anlaşılmıştır.
Adresi : Kızılcaşar -İmar Mah. 112695 Ada 1 Parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 1.500,00 m²
İmar Durumu : 112695 ada 1 parselin imar durumunun " özel şartlı bağ bahçe alanları" kullanımlı olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamın ıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/669 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR