GEYVE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Geyve şehir merkezinde, üzerinde kıymetli yapılar bulunan, ticaret+konut imarlı 726 m² arsa mahkemeden satılıktır

GEYVE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962496
Şehir : Sakarya / Geyve
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / GEYVE
İmar Durumu : Ticari Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,653,605 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
GEYVE ADALET SARAYI İKİNCİ KAT HUKUK MAHKEMELERİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI GEYVE / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEYVE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre satışa konu taşınmaz Sakarya, Geyve, Camikebir Mahallesi 80 ada 65 parsel sayılı taşınmaz olup taşınmaz 726,30 m² alana sahip, üç adet ahşap ev, iki adet ahır ve samanlık ve bahçesi vasfıyla tapuda kayıtlı, topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip, meskun mahal içerisinde doğu ve güney yönlerinden kadastral sokak yönüne cepheli, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta olup kuş bakışı kuzey yönünde Tarhan Camiine 60 metre ve Geyve Belediyesi ile çarşı merkezine 30 metre mesafededir. Dosyada mevcut belediye yazısına göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticaret alanı + konut alanı içerisinde kalmakta olup bitişik nizam üç katlı yapılaşma şartlarına haizdir. Fiziki olarak taşınmaz üzerinde üç katlı iki adet betonarme yapı bulunmaktadır.
1. ÜÇ KATLI BETONARME YAPI: Yaklaşık 20 yıllık kiremit çatılı betonarme 645 m² inşaat alanına sahip dış cephe sıvalı boyalı giriş katı iç cephe duvarlar sıvasız yerler beton depo ve araba garajı olarak kullanılmakta, üçüncü ve ikinci katlar iç cephe duvarlar sıvalı, boyalı, her kat meskende dört oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmakta, pencereler pvc, kapılar ahşap doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler ahşap, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilebilir durumda ve mesken olarak kullanılmaktadır. Maliyet grubu 3/A m² birim fiyatı 800 TL, yıpranma olayı %25, yıpranma payı düştükten sonra değeri 387. 000,00 TL dir.
2. ÜÇ KATLI BETONARME YAPI: Yaklaşık 30 yıllık kiremit çatılı betonarme 510 m² inşaat alanına sahip dış cephe dekoratif sıvalı ve boyalı,giriş katı kapı ve pencereler pvc doğrama, iç çephe duvarlar sıvalı boyalı, iki adet dükkan ve depo olarak kullanılmakta, ikinci ve üçüncü katlar iç cephe duvarlar sıvalı boyalı, her kat iki toplamda dört adet mesken olarak kullanılmakta, meskenlerde oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmakta, pencereler pvc, kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler ahşap, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilebilir durumda ve mesken olarak kullanılmaktadır. Maliyet grubu 3/A m² birim fiyatı 800 TL, yıpranma olayı %30, yıpranma payı düştükten sonra değeri 285.600,00 TL dir.
Taşınmaz üzerinde bulunan 1 adet ıhlamur, 1 adet asmanın toplam değeri 500 TL dir. Taşınmazın arsa değeri yapılan piyasa araştırmasına göre m² sinin 1350 TL, toplam arsa değerinin 672.600,00 TL olduğu, yapılar ve üzerinde bulunan bitkiler ile birlikte toplam değerinin 1.653.605,00 TL olacağı bilirkişi heyeti tarafından belirtilmiştir.
Adresi : Sakarya, Geyve, Camikebir Mahallesi 80 ada 65 parsel
Yüzölçümü : 726,30 m2
İmar Durumu : Var (1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticaret alanı + konut alanı içerisinde kalmakta olup bitişik nizam üç katlı yapılaşma şartlarına haiz)
Kıymeti : 1.653.605,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : GEYVE ADALET SARAYI İKİNCİ KAT HUKUK MAHKEMELERİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI GEYVE / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR