GEMLİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Gemlik Orhaniye'de 584 m² arsa mahkemeden satılıktır

GEMLİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01191143
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / GEMLİK
: 584
İmar Durumu : Konut
Gabari : 11.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 15.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
818,384 TL
Birinci Satış Günü
:
08.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Gemlik Adliyesi Mezat Salonu ( Gemlik İcra Müdürlüğünün Yan Tarafı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli Gemlik İlçesi Orhaniye Mahallesi Manastır Mevkiindekain tapunun 25 cilt, 2436 sayfa, 827 ada, 1 parselde kayıtlı bulunan 584,56 m2. Miktarındaki ARSA
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Gemlik İlçesi, Orhaniye Mahallesi, Novadari Caddesi üzerinde 25 kapı nolu bitişiğidir. Gemlik - Kumla yolunun sağında Manastır Bölgesi olarak bilinen eğimli bir topağrafik yapıda yer aldığından Marmara Denizine karşı panoramik görüş hakimiyetine sahiptir. Parselin bulunduğu bölgede çok katlı yapılaşma mevcut olup Belediye ve kamusal hizmetler mevcuttur. Satışa konu taşınmaz Gemlik İlçesi merkezine 3 km mesafededir.
Yüzölçümü : 584,56 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı İnşaat tarzı Gemlik Belediye Başkanlığından alınan yazı cevabına göre satılmasına karar verilen taşınmaz 1/1000 Ölçekli Gemlik Revizyon Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde kalmakta olup, İmar durumu "Ayrık Nizam Beş Kat" (A-5) Konut Alanı olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 818.384,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu şeklindedir.
1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 06/10/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gemlik Adliyesi Mezat Salonu (Gemlik İcra Müdürlüğünün Yan Tarafı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar Milli bir Bankanın Kayıtsız, Koşulsuz, Süresiz Kati teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR