GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 791 m2 arsa icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116320
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
: 791
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/100085 Esas
Muhammen Bedeli
:
355,950 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 13:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/100085 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi,K.Kızılhisar Mah./Köy. 655 Ada, 2 Parsel, de kayıtlı 791,00 m2 yüzöçümlü arsa vasıflı taşınmaz
Satışa konusu taşınmazın tapu kaydında Ana taşınmazın niteliği Arsa olarak tescillidir. Şehrin güney tarafına düşmektedir. Etrafında yazlık siteler, yaşam alanları, bağ evleri mevcuttur. Şehir merkezine 7-8 km. K.Kızılhisar mahallesine 850 metre. Halep Bulvarına 1400 metre. Onkoloji Hastanesine 800 metre. Serince mahallesine 4 km mesafededir.
Hali hazırda boş olarak durmaktadır. Üzerinde ekili ya da dikili her hangi bir ağaç ve bitki bulunmamaktadır. 791,00 m2 lik taşınmaz yapı yapmaya uygun bir parseldir. Sosyal donatılı konut yeri olarak tercih edilen bölgede bulunması, yeni imara açılan bölgede olması, şehir gürültü ve stresinden uzak, ancak şehre yakın olması, çevresinin parselli olması, taşınmazın değerini artıran olumlu unsurlardır. Bazı belediye alt yapı hizmetlerinin gelmemiş olması (doğalgaz, asflt), imar yollarının açılmaması ise olumsuz unsur olarak değerlendirilebilir.
Adresi : K.kızılhisar Mahallesi 655 ada 2 parsel ŞAHİNBEY/GAZİANTEP
Yüzölçümü : 791,00 m2
İmar Durumu :Dosyasında dava konusu taşınmazın imar durumu ile ilgili her hangi bir kayıt bulunamamıştır.Tarafımca Şahinbey i Belediyesi İmar müdürlüğünde yapmış olduğum incelemede anılan yerin “Konut yapı adasına geldiği A-2 Nizam KAKS(Emsal):0,40 TAKS=0,20 olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 355.950,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/100085 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR