FETHİYE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Fethiye/Kesikkapı'da 619 m2 arsa mahkeme kararıyla satılıktır

FETHİYE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079144
Şehir : Muğla / Fethiye
Semt-Mahalle : KESİKKAPI MAH. / FETHİYE
: 619
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,095,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Fethiye Adliyesi Zemin Kat 4.Asliye Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu Oda No: Z18

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İli, Fethiye İlçe, Kesikkapı Mah. Yenicami Cad. Mevkii, 114 Ada, 6 Parsel sayılı arsa cinsli taşınmaz, Parsel ilçe merkezinde olup 503 Sokak ve Gaffar Okkan cepheli, köşe konumlu arsadır. Gazi İlköğretim Okuluna 70 mt. Kaymakamlık ve Belediye Hizmet Binasına 300 metredir. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi ile 563 Sokak Kesişmesi No: 7 Fethiye / MUĞLA
Yüzölçümü : 619 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Fethiye Merkez Koruma Amaçlı İmar Planında, Ticari Alanı Tanımlıdır. Parsel içerisinde tescilli bina olduğundan koruma amaçlı imar planı hükümlerine göre her türlü uygulama öncesi Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünden izin alınması gerekmektedir. Bilirkişi raporu ile taşınmazın içerisinde tescilli yapı olduğu ve Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün kararında da belirtildiği üzere daha evvelden mevcut olan iki katlı yapının aynen yapılması zorunluluğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 3.095.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1- Korunması gerekli tescilli kültür varlığıdır. Fethiye Müze Müdürlüğü
2- Fethiye Vergi Dairesinin E.80698 sayılı yazısı ile hibe ilişiği kesildiği bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Fethiye Adliyesi Zemin Kat 4.Asliye Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu Oda No: Z18
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR