FETHİYE İCRA DAİRESİ

Fethiye/Günlükbaşı Mahallesi'nde icradan arsa satılıktır

FETHİYE İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908249
Şehir : Muğla / Fethiye
: 592
Yayınlandığı Gazeteler

BATI AKDENİZ 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1062 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina Giriş Kat Açık Artırma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FETHİYE
İCRA DAİRESİ

2017/1062 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Fethiye İlçe, 3937 Parsel, Günlükbaşı MahallesiYenimahalle Mevkiiye kain taşınmaz; Fethiye girişinde çevre yolu üzerindedir.Parsel üzerinde inşai unsur bulunmamaktadır.Tapu üzerinde 6831 sayılı orman kanununun 2-B maddesi gereğince orman sınırları dışına çıkarılmıştır ve bu parsel Ali Kızı Ayşe Mercan' ın zilyedindedir bayanı yer almaktadır. Parsel orman sınırları dışına çıkarılmış olarak görülsede , imar durumunda orman alanı tanımlı alanda kaldığı belirtilmektedir. Parselin cephe aldığı yol çevre yolup olup,bu yolun etrafı ticari olarak kullanılmaktadır. Dosyada ki imar durumana göre değerlendirme yapılarak yerin ticari bir bedelinin olmadığı , tapu kaydına göre arsa olduğu üzerinde değerlendirme yapılmıştır. Taşınmaz üzerinde herhangi keşif sırasında herhangi zirai bir unsura rastlanılmamıştır. Kadastral paftasına göre parsele ulaşan bir yol bulunmamaktadır.
Adresi : Günlükbaşı Mahallesi Yenimahalle MevkiiFethiye / MUĞLA
Yüzölçümü : 592,63 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Fethiye -Göcek Özel Çevre Koruma Bölgesi 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı İçinde orman alanları tanımlı alan içersinde kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : FETHİYE EK BİNA Fethiye Adliyesi Ek Bina Giriş Kat Açık Artırma Salonu Yanı Fethiye Muğla Konum: 36.6474,29.1242

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1062 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR