ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye Hayati Harrani'de arsa ve üzerindeki taşınmazlar icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113359
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : HAYATİ HARRANİ MAH. / EYYÜBİYE
Yayınlandığı Gazeteler

URFA DEĞİŞİM 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9782 ESAS
Muhammen Bedeli
:
262,372 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2019/9782 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Taşınmaz Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesi Hayati Harran-i mah 3061 ada 2 numaralı parselde kayıtlı 576,05m2 yüzölçümlü arsanın borçlu hissesi olup, adreste Eyüp Nebi mah 3580 sok dış kapı 5 ile 7 numaralı bina ve de 3597 sok 26 numaralı bina bulunmaktadır.Taşınmaz imarlı olup, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın niteliği arsa olup, üzerinde bitişik nizam olarak yapılmış olan iki katlı 3 adet yapı bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde bulunan ve dış kapı numarası 7 olan yapı zemin+2 normal kattan oluşmaktadır.Yapının zemin katında 7/A ve 7/B numaralı iki adet depo ve birinci katında daire ve ikinci katında kaba inşaatı ve duvarları yapılmış olan inşaat bulunmaktadır.Birinci katında bulunan daire 3 oda 1 salon ,mutfak ,wc,banyo hol ve iki balkon bulunmaktadır.İkinci katta bulunan dairenin kaba inşaatı tamamlanmış olup %50 si tamamlanmıştır.Yapılan ölçümlere öre toplamda 750m2 alanlıdır.Taşınmaz üzerinde bulunan ve dış kapı numarası 5 olan yapı zemin+1 normal kattan oluşmaktadır.Yapının zemin katında 24/A ve 24/B numaralı iki adet dükkan ve birinci katında daire bulunmaktadır.Dükkanların ön cepheleri sac kepenkli olup, kapalı durumdadır.Birinci katında bulunan dairede 2 oda 1 salon,mutfak,wc banyo,hol ve iki balkon bulunmaktadır.Yapılan ölçümlere göre yapı toplam 250m2 alanlıdır.Taşınmaz üzerinde bulunan ve dış kapı numarası 26 olan yapı zemin+2 normal kattan oluşmaktadır.Yapının zemin katında 26/A numaralı fırın,26/B numaralı kasap dükkanı ve 26/C numaralı kapalı dükkan,birinci ve ikinci katında daire bulunmaktadır.Yapılan ölçümlere göre toplan 495m2 alanlıdır.Taşınmazın konumu ve üzerindeki yapılar dikkate alınarak toplan değerinin 1.500.000,00TL olduğu satışa konu borçlunun hissesinin değerinin ise 262.372,43TL olduğu kanaatine bilirkişilerce varılmıştır.Taşınmazın geniş evsafı yine dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Kıymeti : 262.372,43 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9782 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR