Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452582
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : BAĞLICA MAH. / ETİMESGUT
: 118
Banyo Sayısı : 2
Oda Sayısı : 4+1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 550000 TL
İkinci İhale Tarihi : 10.01.2017 11:20
İlk İhale Tarihi : 13.12.2016 11:20
Dosya Numarası : 2015/214 TLMT.
İhale Yeri : ADLİYE MEZAT SALONU -
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA BATI

İCRA DAİRESİ

2015/214 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46734 Ada No, 2 Parsel No, bağlıca Mahalle/Mevkii, 7 Bağımsız Bölüm Ankara ili, Etimegsut ilçesi, Bağlıca mahallesi, 9.556,00 m² yüzölçümlü, 213/9556 arsa paylı, 46734 ada, 2 parsel, 7 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazın tam hissesi satılacak olup, Açık adresi: Bağlıca mahallesi, karatuz caddesi, 3 nolu ay park sitesi, A blok, 2. kat no:7 Etimesgut / Ankara adresinde bulunmaktadır. Binanın alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz site içindedir. Etrafında mevcutyapılaşma halen devam etmekte olup, civarında okul, alış-veriş yerleri ve park alanı bulunmaktadır. Cephe aldığı cadde ve sokağın yol kaplaması asfalttır Bina betonarme tarzda, bodrum+zemin+11 normal kat olarak, ayrık nizamda inşa edilmiş olup, yeni binadır. Taşınmaz düzenli ve korunaklı site içindedir. Binanın dış cephelerinde ısı yalıtımı yapılmış olup, sıvalı ve boyalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Ayrıca alüminyum doğrama rüzgarlık kapısı bulunmaktadır. Merdiven basamakları mermerdir. Merdiven sahanlığı duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum profildir. Bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Yangın çıkışı ve merdiveni bulunmaktadır. Binada doğalgaz bağlantısı ve çift asansör bulunmaktadır. Daire 2. katta bulunan, kuzey, doğu ve batı cephelidir. Daire fiili durumu itibari ile 4 oda, salon, mutfak, 2 banyo, tuvalet, antre ve 3 balkondan oluşmaktadır. Yatak odasında ebeveyn banyosu ve soyunma bölümü bulunmaktadır. Ayrıca balkonlara ek olarak salonda fronsız balkonu vardır. Diğer balkonlara odalardan ve mutfaktan ulaşılmakta olup, cam balkon ile kapatılmıştır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları Amerikan Panel kapıdır. Pencereleri ise ahşap görünümlü pvc doğramadır. Islak zeminleri ve hol seramik kaplama olup, diğer zeminleri laminant parkedir. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Diğer duvarları ise alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanlarda kartonpiyer yapılmıştır. Mutfağında tezgah altı ve üstünde yeni durumda ankastre mutfak dolabı bulunmakta olup, tezgahı ise granittir. Bina yeni olduğu için mutfak, banyo ve tuvalet müteahhit teslimidir. Konut konfor ve nitelikli stondartlara sahip olması sebebiyle bakımlı ve yapılıdır. Doğalgaz bağlantısı bulunmakta olup, ısınma merkezi kalorifer sistemi ile sağlanacak şekilde projelendirilmiştir. Ayrıca radyatörlerde pay ölçer bulunmaktadır. Brüt yaklaşık 180 m² alana sahiptir. Daire boş durumdadır.

Adresi : Bağlıca mahallesi, karatuz caddesi, 3 nolu ay park sitesi, A blok, 2. kat no:7 Etimesgut / Ankara

Yüzölçümü : 9.556 m2

Arsa Payı : 213/9556

İmar Durumu :Dosya da mevcuttur.

Kıymeti : 550.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/12/2016 günü 11:20 - 11:25 arası

2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri : ADLİYE MEZAT SALONU -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/214 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR