ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 173 m² tam hisseli arsa icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127933
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KARAPINAR MAH. / ALANÖNÜ
: 173
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6633 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 13:30
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ 2019/6633 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Karapınar Mah. 9087 ada, 8 parsel, 173 m2, arsa taşınmaz nitelikli, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Taşınmazın Açık Adresi: Çankaya Mahallesi Askerağa Sokak No:50 Odunpazarı/Eskişehir. İcra Konusu Taşınmazın Cinsi-Nevi ve İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam (B-2) 2 kat mesken alanına isabet etmektedir. Parsel yüzölçümü 173,00 m2 olup ana taşınmazın ARSA dır. Konum ve Çevresel Özellikler: Konu taşınmaz Kuzucu Sokak girişlidir. Belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. İcraya konu olan taşınmazın bulunduğu bölge genellikle orta gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın yaygın olduğu bölgedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde ; Kuş uçumu Özlem Caddesine 200 m, 2.Arabacılar Caddesine 280 m ve Vilayet meydanına 4.170 m mesafede bulunmaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve alt yapısı tamamlanmış durumdadır. Bitişik nizam 2 katlı yeni yapıların bulunduğu bölgede yapılaşma tamamlanmış durumdadır. Sosyo kültürel dokulara uzak mesafededir. İnşai Özellikleri: Keşif tarihinde yerinde yapılan incelemede konu parselin boş olduğu ve üzerinde yapılaşma olmadığı tespit edilmiştir. Arsa rayiç bedeli 96,20 TL dir.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Yıldıztepe Mah. 5306 ada, 18 parsel, arsa paylı, 202 m2, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. Taşınmazın Açık Adresi: Büyükdere Mahallesi Kuzucu Sokak No:43 Odunpazarı/Eskişehir. İcra Konusu Taşınmazın Cinsi-Nevi ve İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam (B-2) 2 kat mesken alanına isabet etmektedir. Parsel yüzölçümü 202,00 m2 olup ana taşınmazın ARSA dır. Konum ve Çevresel Özellikler: Konu taşınmaz Kuzucu Sokak girişlidir. Belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. İcraya konu olan taşınmazın bulunduğu bölge genellikle orta gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın yaygın olduğu bölgedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde ; Kuş uçumu Gençlik Bulvarına 70 m, 23 Nisan ilkokuluna 290 m ve Vilayet meydanına 3.100 m mesafede bulunmaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve alt yapısı tamamlanmış durumdadır. Bitişik nizam 2 katlı yeni yapıların bulunduğu bölgede yapılaşma tamamlanmış durumdadır. Sosyo ? kültürel dokulara uzak mesafededir. İnşai Özellikler: Niteliği Arsa olan taşınmazda keşif tarihinde yerinde yapılan incelemede boş konumda olduğu ve üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmadığı görülmüştür. Arsa rayiç bedeli 232,68 TL dir.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Yıldıztepe Mah. 1551 ada, 53 parsel (yeni 17099 ada, 4 parsel) bodrum kat, 7 numaralı bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmazın Açık Adresi: YıldıztepeMahallesi Oruçkaptan Sokak No:38/7 Odunp./Esk. İcra Konusu Taşınmazın Cinsi-Nevi ve İmar durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam (B-3) 3 kat mesken alanına isabet etmektedir. Parsel yüzölçümü 1.317,98 m2 olup ana taşınmazın niteliği A,b ve e blok beşer katlı c blok altı katlı d blok dört katlı betonarme apartman ve arsası ve konu taşınmaz D Blok 1.Bodrum Kat 7 nolu bağımsız bölüm olup niteliği İŞYERİ dir. Konum ve Çevresel Özellikler: Konu taşınmaz Oruçkaptan Sokak girişlidir. Belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Bölgenin Gelişimine İlişkin Analiz: İcraya konu olan taşınmazın bulunduğu bölge genellikle orta gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın yaygın olduğu bölgedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde ; Kuş uçumu Şht.Yzb.T.Güngör Caddesine 150 m, Halk caddesine 120 m ve Vilayet meydanına 1.480 m mesafede bulunmaktadır. Bölgenin yol, su, elektrik ve alt yapısı tamamlanmış durumdadır. Bölgedeki Yapılaşma Durumu: Gayrimenkulün yakın çevresinde konut fonksiyonlu bitişik nizam 3 katlı kısmen yeni yapılar nulunmaktadır. Ada bazında yapılaşma tamamlanmış durumdadır.Müştemilat,Çevre Düzenlemeleri,Özellikleri: Değerlemeye konu meskenin bulunduğu parsel 1.317,98 m2 yüzölçümlü dikdörtgen şeklinde topoğrafik yapıya sahiptir. Yola cepheli bitişik nizam yapı olduğu için çevre düzenlemesi bulunmamaktadır. İnşai Özellikleri: Ana Taşınmazın Özellikleri : konu taşınmaz Blok nizam betonarme karkas şeklinde yapılan yapılarda D Blok 1:bodrum kat 7 nolu işyeri nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu blok Bodrum katında 1 işyeri ,zemin kat ve 2 normal katlarda 2 şer daire olmak üzere toplam 6 daire ve 1 işyerinden oluşmakta olup toplam inşaat alanı 1028,00 m2 dir. Taşınmazın bulunduğu blokta otopark olmayıp bu ihtiyaç diğer bloklardan karşılanmaktadır.
Konu Taşınmazın Özellikleri: Oruçkaptan Sokak girişli olup mimari projesinde 1 bölümden oluşan işyeri yerinde yapılan incelemede ara bölme duvar ile 2 bölüme ayrıldığı ve bölümlerden birinin faal olarak kullanıldığı ve diğerinin kullanılmadığı görülmüştür. Dış cepheye bakan kısmı cam kaplam, pvc kapı, yerler seramik, mutfak,wc bulunmakta olup kısmen asma tavanı bulunan işyerinin duvarları saten boyadır. Wc fayans-seramik kaplama olup mutfak dolabı ahşap lamine ve granit tezgah bulunmaktadır. Eskişehir 4. İcra Hukuk Mahkemesinin 2019/190-256 E/K sayılı ilamı uyarınca taşınmazın değeri 500.000 TL olarak tespit edilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6633 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/02/2020
NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR