BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Fatih Mahallesi'nde 193 m² arsa icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039207
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
: 193
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4620 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
627,998 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/4620 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul, Esenyurt, 1953 Ada, 2 Parsel, Esenyurt Mahalle/Köy, Fatih mahallesi Mevkii, Taşınmaz arsa vasfında ve İstanbul, Esenyurt, Fatih mah. ( Üçevler mah. )901. sokakta bulunan, konum olarak 901. sokağa cepheli, Rıfat Ilgaz ortaokulunun 200m doğusunda yer almaktadır.Devlet hastanesine 1 km, Esenyurt meydanı ve Doğan Araslı bulvacürına 1,4 km mesafade bulunmaktadır.Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Kısmen düz, kısmen hafif eğimli bir bir topoğrafik yapıyasahiptir. Yol cephesi yaklaşık 9,80m'dir. Parselin ön kısmı yol ile hemzemin olup, arka kısmı kısmen engebelidir. Zemieni tabii toprak haldedir. Parsel sınırları cepheli olduğu binalar ile bellidir. Yakın çcevresinde Rıfat Ilgaz ortaokulu,Ali Fuat Üstün ilkokulu,Üçevler camii,Sağlık ocağı ve bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılan bulunmaktadır. Parsel, sağlık ocağı, okul, cami gibi konut ve sosyal alanlara yakın konumdadır. Tolu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılmaktadır.

Adresi : İstanbul, Esenyurt, Fatih mah. ( Üçevler mah. )901. sokakta
Yüzölçümü : 193,23 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Esenyurt TEM güneyi 2. etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat yapılaşma şartı ile konut alanında kaldığı.
Kıymeti : 627.998,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4620 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR