ERZİNCAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Erzincan Merkez'de 2278 m² arsa mahkemeden satılıktır

ERZİNCAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155952
Şehir : Erzincan / Merkez
Semt-Mahalle : TAKSİM MAH. / BAHÇELİEVLER
: 2278
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 14.05.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
820,249 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.01.2021 10:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERZİNCAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Erzincan ili, Merkez ilçesi, Taksim mah. Ahurcuk mevkii, 20/1874 Cİlt/Sayfa no, 1988 ada, 3 Parsel, 2.278,47m² yüzölçümlü, Arsa ana taş. nitelikli taşınmaz.Taşınmaz şehrin güney batı tarafında Mimar Sinan Mah. sınırları içerisinde 1184 sokak üzerinde kuzeye cepheli konumda bulunmaktadır. Taşınmaz Canpark AVM, Özel Neon Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü ve Atatürk Parkına yakın konumdadır. Arsa Topoğrafik açıdan düz konumda, arsa biçimi bakımından ise L şekil benzer geometrisi ile yapılaşmaya uygun büyük tip arsa özelliğindedir. Taşınmaz tüm kamu ve belediye alt yapı hizmetlerine (elektrik, yol, su, kanalizasyon, telekom, doğalgaz v.) haiz durumdadır. Taşınmaz üzerinde halihazırda durumda ekili veya dikili bir muktesat bulunmamakta olup, taşınmaz boş arsa vasfındadır.
Yüzölçümü: 2.278,47 m2 Arsa Payı : Tamİmar Durumu : Taşınmaz Erzincan Belediyesinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dahilinde E=0,70- Hmax=12,50 yapılaşma şartlarında konut alanı olarak planlıdır. Kıymeti : 820.249,20 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası 2. Satış Günü : 12/01/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR