ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ergene'de 229 m2 arsa mahkemeden satılıktır

ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037809
Şehir : Tekirdağ / Ergene
Semt-Mahalle : MARMARACIK MAH. / MARMARACIK
: 229
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
220,850 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:20
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı ÇORLU / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, Marmaracık Mahallesi, 921 Ada, 11 Parsel, arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz parsel geometrisi itibarı ile dikdörtgen şeklinde olup arazi topoğrafyası düz bir yapıya sahiptir. Ulaşım, elektrik, su, doğalgaz, temizlik hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Yaklaşık 450 metre doğusunda Ergene nehri bulunmakta olup kirlilik nedeni ile rahatsız edici kokudan olumsuz olarak etkilenmektedir. Taşınmaz üzerinde tek katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Binanın dış kapısı çelik, pencereleri PVC çift camdır. Çaetı örtüsü bulunmamaktadır. Dış cephesi mantolama üzeri fileli mineral sıva ve akrilik esaslı boya ile boyalıdır. Doğalgaz, elektrik v e su bağlantısı bulunmaktadır. Toplam alanı yaklaşık 120 m2'dir. Yıpranma durumu itibarı ile 31-40 yaş arası grubunda olacağı değerlendirilmiştir.
Yüzölçümü : 229,00 m2
İmar Durumu : Revizyon İlave Uygulama Planı içinde kısmen yol alanı, kısmen konut alanında kalmakta olup, ikiz yapı nizamında 3 kat ön bahçe mesafesi: 5 metre, yan bahçe mesafesi: 3 metre, arka bahçe mesafesi : h/2 metre, Taks: 0,40, Kaks:1,20 olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 220.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı ÇORLU / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR