KARADENİZ EREĞLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ereğli'de arsa mahkemeden satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00934299
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : UZUNMEHMET MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 822
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT 24.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
328,900 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
ZONGULDAK İLİ KDZ EREĞLİ İLÇESİ ADALET SARAYI SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın bir kısmı imar yolunda kalmakta olup, bir kısmı E=1,20 Hmax=12,50 imar kapsamındadır. Taşınmaz 18. Uygulama alanında ve 1 nolu bölgede kalmaktadır. Taşınmaz, 822,25 m2 alan Uzunmehmet Mahallesinde ve tarla niteliğinde olup, olup, kapama bir fındıklık bahçesidir. Mevcut alan üzerinde halihazırda toprak işlemek suretiyle tarımsal faaliyette bulunulmadığı görülmüş ve zeminde uzun yıllar bakımları (gübreleme, budama, yabancı ot temizliği gibi) yapılmamış 20-25 senelik fındık ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz son yıllarda işilenmemiş olmanın sonucu fındık ağaçları çok yıllık çalı formu (defne, fundalık,diken) gibi ağaçlar ile tek yıllık yabancı ot kültürüyle kaplıdır. Taşınmazın toprak yapısı killi-tınlı su tutma kapasitesiyüksek, organik maddelerce zengin, toprak profili orta derinlikte taşsız, kahverengi satıh toprağı ile açık kahverengi veya sarımsı kahverengi granüller strüktürde kuru iken ufalanabilir, yaş iken yapışkan bir yapıdadır. Eğimi % 3-5 arasında olup, yola yakın ulaşımı kolaydır. Taşınmaz tapu kaydında tarla niteliğinde olmasına karşılık 31/10/2018 tarihinde Kdz.Ereğli Belediyesinden alınan imar plan örneğinde 1/1000 uygulamalı imar planında imarlı alanda kaldığından ARSA vasfındadır. Taşınmazın 18 imar uygulaması alanı içinde kaldığından dolayı taşınmazdan max % 40 oranında"DOP" (Düzenleme Ortaklık Payı) kesinti yapılabilmektedir. (18 imar uygulaması dikkate alınmıştır)Kıymetine etki eden tüm faktörlerle beraber,taşınmazın bulunduğu mevki, iş ve ticaret bölgesine olan mesafesi, imar ve topoğrafik durumu, yola ve şehir merkezine mesafesi ile bölgenin gelişmişlik durumu gibi olgular göz önünde bulundurularak taşınmazın m2 değeri 400,00.-TL ederinde olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmazın toplam değeri 328.900,00.-TL dir. Taşınmazın, aynen taksimi mümkün olmadığından genel arasındaki ve üzerindeki tüm yükümlülükleri ile birlikte açık artırma suretiyle ORTAKLIĞIN SATIŞ SURETİYLE GİDERİLMESİNE karar verilmiştir.
Adresi : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 1216 Ada, 4 Parsel, UZUNMEHMET Mahalle/Köy, Tarla,822,25 m2
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : 1/1000 uygulamalı imar planında imarlı alandakaldığından ARSA vasfındadır. Taşınmazın 18 imar uygulaması alanı içindekaldığından dolayı taşınmazdan max % 40oranında"DOP" (Düzenleme Ortaklık Payı) kesinti yapılabilmektedir. (18 imar uygulaması dikkate alınmıştır)
Kıymeti : 328.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ZONGULDAK İLİ KDZ EREĞLİ İLÇESİ ADALET SARAYI SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR