KARADENİZ EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ

Ereğli/Ören'de arsa icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941350
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : ÖREN MAH. / KARADENİZEREĞLİ
: 1305
Yayınlandığı Gazeteler

DEĞİŞİM 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/770 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,819 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Kdz Ereğli Adliyesi Giriş Kat Kdz.ereğli / Zonguldak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ 2. İCRA DAİRESİ
2017/770 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak ili Ereğli ilçesi Ören Mahallesi Develi Kaya Mevkii 1199 Ada 7 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı veya tesis bulunmamaktadır. Taşınmaz belediye sınırları içinde ve imar planı dahilinde olduğundan arsa özelliğine sahiptir. Taşınmaza ulaşımı sağlayacak imar yolu henüz açılmamıştır. Taşınmaz yol, su, elektrik, aydınlatma, kanalizasyon ve çöp toplama gibi hizmetlerden özel bir masraf gerektirerek istifade eder. Taşınmaz şehir idari ve ticari merkezine takriben 7 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz şehircilik yönünden gelişmekte olan bir bölge içinde yer almakta olup çevresinde, belen yeni sanayi sitesi, Ereğli devlet hastanesi, Ereğli terminal binası, beton santrali, benzin istasyonu, işyerleri, özel ve sosyal konut binaları vs bulunmaktadır. Taşınmazın zemini eğimli olup, her türlü inşaat yapımına elverişlidir.
Yüzölçümü : 1.305,46 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Taşınmazın tamamı küçük sanayi sitesi alanında kalmaktadır. İmar uygulaması Hmax=6,50 metredir. Taşınmaz imar adası ortasında kaldığından diğer komşu parsellerle ifraz ve tevhit işlemleri yapılarak, taşınmazın imar parseline dönüşmesi gereklidir.
Kıymeti : 195.819,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak: Bu parsel üzerinde paftasında görüldüğü gibi T.E.K. Lehine irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Kdz Ereğli Adliyesi Giriş Kat Kdz.ereğli / Zonguldak
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/770 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR