ENEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Enez/Gülçavuş Köyü'nde 261 m² arsa icradan satılıktır

ENEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909312
Şehir : Edirne / Enez
Semt-Mahalle : GÜLÇAVUŞ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 261
İmar Durumu : Konut
Gabari : 6.50
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
78,300 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
ENEZ HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT ÇAY OCAĞI ÖNÜ ENEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ENEZ
İCRA DAİRESİ
2018/22 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Edirne İl, Enez İlçe, 115 Ada, 15 Parsel, GÜLÇAVUŞ Mahalle/Köy, Batak Mevkii, Taşınmaz ana yola veya kadastral yollara cepheli olup olmadıkları, ulaşım kolaylığı, arazilerdeki kat forkları gibi kıstasların yanı sıra, yakın çevrede kısa süre önce gerçekleşmiş satışlar ve hali hazırda satışa sunulan arsalar için talep edilen tutarlar dikkate alınmak suretiyle birim m² arsa için 300,00 TL dir. Taşınmazın toplam yüzölçümü 261,00 m² olup tamamı satılacaktır.
İmar Durumu : Var , 1/1000 ölçekli Mevzi İmar Planı içerisinde kalmaktadır. Yapılaşma koşulu emsal 0,50 Ayrık nizam 2 kattır.
Kıymeti : 78.300,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü :05/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri :ENEZ HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KAT ÇAY OCAĞI ÖNÜ ENEZ / EDİRNE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR