ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Tepebaşı Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır (Çoklu satış)

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076929
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : TEPEBAŞI MAH. / ELBİSTAN
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/138 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Elbistan Belediyesi Kent Konseyi- Kızılcaoba Mah. Pınarbaşı Cad. No: 3 PTT Yanı ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/138 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : K Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Tepebaşı Mahallesi, Muhacir Arkı Üstü Mevkii, 1921 ada 1 Nolu parsel Arsa vasfındadır.hisse oranı tamdır.Taşınmaz, Tepebaşı İlkokuluna 930 m., Tepebaşı Camii? ne 1.1 km. ve Elbistan Şehir merkezine 3 km kuş uçuşu mesafededir. Bölge olarak altyapı hizmetlerinden yararlanması tamdır. Ancak konu taşınmazın bulunduğu parselin, yol ve altyapı hizmetleri bulunmamaktadır. Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Tepebaşı Mahallesi, Muhacir Arkı Üstü Mevkii, 1921 ada 1 parselde konumlu Arsa vasıflı taşınmazdır. Parselin, ortalama eni 18 metre olup, ortalama uzunluğu 25 metredir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Düz bir alanda olup, geometrik olarak dikdörtgen şekildedir. Taşınmaz uygulama imar planı dışındadır.
Kıymeti : 45.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediyesi Kent Konseyi- Kızılcaoba Mah. Pınarbaşı Cad. No: 3 PTT Yanı ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, İğde Mahallesi, Andallı Mevkii, 0 ada 2627 Nolu parsel tarla vasfındadır. hisse oranı tamdır. Taşınmaz, İğde Mahallesine 3.8 km, Soysallı Mahallesine 4.1 km. ve Elbistan Şehir merkezine 13.5 km kuş uçuşu mesafededir. 30 Mart 2014 Yerel seçimler sonrası, Kahramanmaraş ili Büyükşehir statüsü kazandığı için, İğde Kasabası Elbistan?ın mahallesi olup, belediye mücavir alan sınırları içine girmektedir. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Satışakonu 0 ada 2627 nolu parsel, Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, iğde Mahallesi, Andallı Mevkii, 0 ada 2627 parselde konumlu Tarla vasıflı taşınmazdır. Parselin ortalama eni 120 metre, ortalama uzunluğu 490 metredir. Düz bir alanda olup, geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz toprak yapısı bakımından ; killi-tınlıderin bir toprak yapısında, taşsız, çakılsız bir taşınmazdır. Topografik olarak%2-3 eğime sahip düz arazi konumundadır. Su tutma kapasitesi orta seviyededir. Hali hazırda taşınmazın üzerinde buğday ekili olduğu, sabit sınırlarının komşu taşınmazlardan bariz bir şekilde ayrışmış olduğu görülmüştür. Taşınmazın hali hazırda sulama suyu bulunmamakla birlikte taşınmazın şuan için gayri faal olan Cela-İğde Sulama Birliği sulama projesi kapsamında olduğu ve taşınmazdan kot olarak daha yüksekten beton sulama kanaletinin geçmekte olduğu görülmüştür. Bu durum dikkate alındığında bu sulama projesinin faal hale geçmesi ile birlikte bu taşınmazın sulu tarım arazisi vasfı kazanacağı anlaşılmıştır. Taşınmaz tarımsal olarak bölgede kuru ve sulu tarım arazilerinde ekimi yapılan buğday, arpa, nohut, mürdümük, şeker pancarı, ayçiçeği, mısır ve benzeri yöreye adapte olmuş tüm tarım ürünlerinin üretilmesi mümkün olan tarla vasıflı tarım arazisidir. Taşınmazın üzerinde değerine etki edecek başkaca zirai unsur (ağaç vb.) bulunmamaktadır. Taşınmaz imar planı dışındadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :5403/5578 S.Y. Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediyesi Kent Konseyi- Kızılcaoba Mah. Pınarbaşı Cad. No: 3 PTT Yanı ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR