ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ Sivrice'de 996 m² arsa icradan satılıktır

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093539
Şehir : Elazığ / Sivrice
Semt-Mahalle : GÖLBAŞI MAH. / SİVRİCE
: 996
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNIŞIĞI 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/212 Talimat
Muhammen Bedeli
:
35,889 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 Trafo Kavşağı MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ
3. İCRA DAİRESİ

2019/212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Elazığ ili Sivrice ilçesi Gölbaşı mah. tepebaşı mevkii 35 ada 171 parsel arsa vasıflı taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Konu parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Harbato sokak üzerinde kalan, ilçenin orta gelir düzeyine sahip insanların bahçe evi, konut amaçlı olarak kullandığı, resmi kurumlara ters yönde, ilçe merkezinin güney batı konumlu bir muhitinde bulunmaktadır. Parsel etrafında ilçe yapılaşması bulunmaktadır ancak yapılaşma seyrekleşmektedir. Taşınmaz kadastro parselidir. Taşınmaz üzerinde 2 katlı yapı yapılabilmektedir. Kıymet takdiri tarihinde yapılan keşfe göre taşınmaz üzerinde zirai yönden herhangi bir ekili biçili alan bulunmamaktadır ve herhangi bir mevye ağacına rastlanılmamıştır.
Adresi : Gölbaşı Mah. Tepebaşı Mevkii Harbato Sokak Sivrice / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 996,92 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Sivrice Belediyesi İmar planlarnıda Ayrık nizam 2 kat konut lejantında kalmaktadır. Taks:0,10 kaks:0,20'dir.
Kıymeti : 35.889,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3402 sayılı kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.(13/03/2017 tarih 129 yevmiyeli şerh)
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 Trafo Kavşağı MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR