ELAZIĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Elazığ Merkezde arsa Mahkemeden satılıktır

ELAZIĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909989
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : AKSARAY MAH. / AKSARAY
: 2689
İmar Durumu : Toplu Konut
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
591,580 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
0
Satış Yeri
:
Elazığ Adliyesi 3.katta bulunan 3002 numaralı 1.Sulh Hukuk mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmaz Elazığ Aksaray mahallesi 3536/3 ada/parselde kayıtlı 2.689 M² alanlı arsa olup, Güney Çevre yoluna cepheli, batısında Sürsürü kavşağına 2650 M.mesafede, doğusunda Elazığ-Bingöl-Diyarbakır kavşağına 3150 m. mesafede, Gümüş kavak mahallesine 2600 m. mesafede, çevresinde yapı yoğunluğu bir hayli az olup şehrin tercih edilebilecek bölümünde olduğu, altyapı, yol, su, elektrik kanalizasyon gibi belediye hizmetleri mevcut, ulaşım yönünden kolaylık arz etmekte olup taşınmaz üzerinde herhangi bir muhtesat mevcut değildir. Taşınmaz yeni revizyon uygulama imar planlarında ayrık nizam 5 kata müsaadeli konut alanında kalmaktadır. Taşınmazın satışında % 18 KDV uygulanacaktır.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Elazığ Merkez Aksaray mahallesi , 3536 Ada, 3 Parsel,Ana Taş. nitelik: Arsa, Yüzölçümü: 2689,00 M²
Kıymeti: 591.580,00 TL
1. Satış Günü: 11/01/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü: 05/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Elazığ Adliyesi 3.katta bulunan 3002 numaralı 1.Sulh Hukuk mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR