EĞİRDİR İZALE-İ ŞUYU SATIŞ MEMURLUĞU

Eğirdir/Yenimahalle'de arsa mahkeme kararı ile satılacaktır

EĞİRDİR İZALE-İ ŞUYU SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945442
Şehir : Isparta / Eğirdir
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / EĞİRDİR
: 639
Kaks (Emsal) : %40-120
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
709,200 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası - Eğirdir/ISPARTA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EĞİRDİR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 No'lu Taşınmazın Özellikleri:Isparta İl, Eğirdir İlçe, 495 Ada, 5 Parsel, YENİ Mahalle, Konya Şosesi Mevkii, Arsa nitelikli taşınmaz Isparta-Konya Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Eğirdir merkeze 3-4 km mesafededir. Taşınmaz etrafında apart olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin kat+1. Kat bulunan toplam 3 katlı yapı vardır. Taşınmaz üzerindeki yapının bodrum katı depo olarak kullanılmaktadır. Diğer katlar konut amaçlı inşa edilmiştir. Her bir katta bulunan daire 3 oda, salon, mutfak, WC ve banyodan oluşmaktadır. Pencere doğramaları PVC'dir. Merdiven kaplamaları mermer olup korkulukları demirdir. Yapı ön cephesi Isparta-Konya Karayolu tarafındadır. Yapı girişi yan cepheden sağlanmaktadır. Yapı göl manzaralıdır. Isınma ihtiyacı soba ile giderilmektedir. Yapı içerisi boştur. Yapı alanı: 110 m² x 3 katdır. Yapı yaklaşık 29 yıllıktır.
Adresi : Menderes Mahallesi Dr. İsa Köklü Caddesi No:264Eğirdir / ISPARTA
Yüzölçümü : 639 m2

Kıymeti : 709.200,00 TL
İmar Durumu : Ayrık düzen 3 katlı T.A.K.S.=0,40 K.A.K.S.=1,20 yapılaşma hakkı vardır.
KDV Oranı : %8

Damga Vergisi Oranı : ‰ 5,69
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki takyidat raporunda olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Eğirdir Belediyesi Giriş Kat İlan Memurluğu Odası - Eğirdir/ISPARTA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR