AYDIN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Efeler/Güzelhisar'da 301 m² arsa mahkemeden satılıktır

AYDIN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059344
Şehir : Aydın / Efeler
Semt-Mahalle : GÜZELHİSAR MAH. / SANAYİ
: 301
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SES 02.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/46 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
640,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AYDIN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/46 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Efeler İlçe, Güzelhisar Mahallesi, Ağaçlararası Tellidede Akarc mevkii,1596 Ada, 11 Parsel.Arsa vasıflı taşınmaz, Adnan Menderes Mahallesinde Doğu Çevre bulvarına yakın, Osmangazi caddesi ile 506 sokağa cephelidir.güncel imar planına göre konut alanında yer almakta olup, kitle nizam Hmax:15,00m olarak belirlenmiştir.Parselin doğu cehpesinde 1596 ada 12 parsel olup, taşınmazın üzerine yeni yapı yapılması halinde taşınmazın 12 parsel ile şuyulandırılması gerektiği. Taşınmaz tercih gören konut alanında, orta ve üst gelir grubuna hitap eden bölgededir.Her türlü kentsel alt ve üst yapı eksiksiz faydalanmaktadır.Taşınmaz düz bir tapografik yapıya sahiptir. Düzgün geometrik şekli bulunmakta olup dikdörtgen şeklindedir.Cins tashihi yapılmamıştır. Taşınmaz üzerinde zemin+2 normal kattan oluşan 3 katlı yapı bulunmaktadır. Zemin kat salon, 3 oda, mutfak, hol, banyo, wc hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 140 m2 büyüklüğündedir. Normal katlar ise yaklaşık brüt 140 M2 büyüklüğündedir.

Yüzölçümü : 301,00 m2
İmar Durumu : Kitle Nizam Hmax:15,00 m
Kıymeti : 640.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/46 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2019 Satış Memuru 50642 (E-imzalıdır)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR