EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne Talatpaşa Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127619
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : TALATPAŞA MAH. / EDİRNE
: 371
İmar Durumu : Ticari
Gabari : 9.50
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/469 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:15
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. EDİRNE İCRA DAİRESİ

2019/469 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 525 Ada, 42 Parsel, FINDIK FAKİH Mahalle/Köy, ELMACILAR SOKAĞI Mevki,

SATIŞA KONU TAŞINMAZIN;
TAPU KAYDI: Edirne İli, Merkez İlçe, Fındıkfakih Mahallesinde bulunan ve tapunun 525 ada, 42 parsel numarasında 371,09 m2 yüz ölçümlü Arsa vasıflı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
AÇIK ADRES: Talatpaşa Mahallesi Elmacılar Sokak No:5 Merkez/EDİRNE
İMAR DURUMU: İncelemeye konu ana taşınmaz Edirne Belediye Başkanlığı'nın (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) 30.08.2019 tarihli imar durum sorgulamasında taşınmazın koruma amaçlı imar planında, Blok nizam 3 katlı ticaret alanında kaldığı anlaşılmıştır.
TAŞINMAZIN CİNSİ: Arsa
BRÜT VE NET ALANI: 371,09 m2
BORÇLU HİSSESİ:Tam
MEVCUT LOKASYONU: Bahse konu taşınmaz şehrin ana caddesi olan Saraçlar Caddesine 40 mt. mesafede kalmakta ancak parsel ara sokağa cepheli, şehrin eski yerleşim bölgesinde, sosyal donatı alanlarının merkezinde bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz boş arsadır.
İNCELEME VE SONUÇ :
İncelemeye konu taşınmaz şehrin güneyinde konumlu boş arsadır. Elmacılar sokağa 9,00mt cephesi bulunmakta, etrafında yapılaşmalar tamamlanmış, şehrin eski yerleşim bölgesinde, sosyal donatı alanlarının merkezinde ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğu Saraçlar Caddesine yakın bir lokasyondadır. Yapılaşma durumunda her türlü alt yapı hizmetlerini alabilecek durumda, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Ancak taşınmazın ara sokağa bakması ve parsel cephesinin yer aldığı sokakta herhangi bir ticari faaliyet olmaması değerini olumsuz etkileyen özelliklerdir. Ayrıca, araç ile sokağa girilebilmekte ise de aracın sokağın diğer tarafından çıkması mümkün bulunmamaktadır.
Adresi : Talatpaşa Mah.Elmacılar Sok.No:5 Merkez/Edirne
Yüz ölçümü : 371,09 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yok
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/469 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR