DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce Merkez'de arsa icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941150
Şehir : Düzce / Merkez
: 4927
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18506 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,182,696 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:25
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:25
Satış Yeri
:
Fevziçakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferas Salonu Yanı Oda No:304 Merkez/ Düzce

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/18506 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Düzce ili Merkez Karaca Hacı Musa Mahallesi 2347 Ada 1 Parsel sayılı 4.927,90 m2 yüz ölçümlü tapuda arsa vasıflı taşınmaz olup tamamı borçluya aittir. Taşınmaz Karacahacımusa Mahallesinin 500 mt güney batısında yer almaktadır.Taşınmaz imarlı arsa(konut alanı) vasfındadır.Arazi yapısı hafif eğimli olup, yapılaşmaya uygundur. Üzerinde herhangi bir ağaç ve müştemilat bulunmamaktadır. Geometrik şekli dikdörtgene benzer şekildedir.Taşınmazın yakınlarında 2-3 katlı konut amaçlı kullanılan binalar mevcut olduğu gözlenmiştir.Taşınmaz bulunduğu konum itibarı ve keşif tarihinde yapılan gözlemler neticesinde yol, su elektrik vb. kamu hizmetlerinden direk olarak faydalanabilecek pozisyonda olduuğu görülmüştür.Ulaşım toplu ve özel araçlarla sağlanabilmektedir. Taşınmazın konumu, emsalleri, toplam alanı, merkeze uzak olan bölgede yer alması, imar planında konut alanı olması ve planda mevcut olan yola cephe konumda yer alması, çevre koşulları, taşınmazın mevcut durumu, taşınmazın yer aldığı bölgede yol ve altyapı çalışmalarının tamamlanmamış olması vb. etkenler araştırılmış ve değerlendirilmiş olup taşınmazın mevcut hali ile arsa m2 değerinin 240,00 TL/m2 olabileceği tespit ve takdir edilmiştir.
Adresi :Karacahacımusa Mahallesi 2347 ada 1 nolu parsel Merkez/DÜZCE
Yüzölçümü : 4.927,90 m2
İmar Durumu : Konut Alanı olarak planlanmış Ayrık Nizam 3 kat Taks :0,45 Kaks 1,35 yapılaşma hükümleri belirlenmiştir.
Kıymeti : 1.182.696,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Fevziçakmak Mah. Bolu Cad. No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferas Salonu Yanı Oda No:304 Merkez/ Düzce
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18506 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR