DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Çilimli'de 7077 m2 arsa icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996126
Şehir : Düzce / Çilimli
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / MERKEZKÖYLER
: 7077
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2249 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,519,988 TL
Birinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2017/2249 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Düzce ili, Çilimli İlçesi, Merkez Mahallesi, Yaka Mevkii, 438 ada 1 parsel 7.077,61 m2 yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmaz olup tamamı borçluya aittir. Taşınmaz boş arsa şeklindedir. Herhangi bir kullanımı yoktur.Üzerinde inşai ve zirai bir muhdesat yoktur. Uydu resimlerinde eskiden kapama fındık bahçesi olduğu anlaşılmaktadır.Çilimlinin bilinen kavşaklarından Çilimli Merkez Camiinin batı tarafındaki,Düzce caddesi ile Tekel Caddesi kesişiminden itibaren Düzce Caddesini ve devamında Uğurlu Caddesini kuzeye doğru 236 metre giderek batıya sola dönen 7 metre genişlikteki sokağa sapılır, buradan 70 metre giderek, sola (15.00 m. genişlikteki isimsiz cadde olup henüz ham topraktır.)dönülerek 30 metre daha gidilir, taşınmaz sağ omzumuzda kalan yerdedir.Taşınmazın bulunduğu alan tabii zeminli ve engebesizdir. Arazi meyili %3-4 arasındadır. Denizden yüksekliği 193-198 metreler arasındadır. Taşınmaz kare şekline yakındır.Taşınmazın Komşuları:Taşınmazın Kuzey (ön) cephesi 12.00 m.lik isimsiz sokak, Doğu cephesiPark Alanı,Güney cephesi 2,3 ve 5 nolu parseller,Batı cephesi 10.00 genişlikteki isimsiz sokaktır. Taşınmazın bulunduğu yer yeni imara açılmış eski fındık bahçeleridir.Şehrin vetrafiğin sakin olduğu bir bölgedir.Taşınmazın 100 metrelik çevresinde;çoğunlukla taşınmaz gibi boş arsalar, az miktarda eski bir ve iki katlı meskenler mevcuttur.Taşınmaz Uğurlu Caddesine 100 m. kaymakamlık binasına 250 m. çarşı ve belediye binasına 190 m. Merkez Camiye 220 m. meslek yüksek okuluna 300 m. kapalı pazar alanına 400m. mesafededir. Taşınmaz elektrik, yol, su, telekom, doğalgaz, ulaşım, çöp,kanalizasyon vs. gibi tüm belediye hizmetlerinden ve diğer alt yapı hizmetlerinden faydalanmaya hazır vaziyette arsadır.Taşınmazın bulunduğu bölge kuzeyi hariç yeni yapılaşmaya açılmış olup henüz seyrek yapılaşma seviyesindedir. Keşif gözlemlerine göre taşınmazın bulunduğu imar adasında hiç yapılaşma yoktur.Bölgedekiyenikonutlar orta gelir grubunca tercih edilmektedir. Belediye otobüs durağı taşınmazın 200 metre doğusunda çarşı merkezindedir. Kamu ve özel araçlarla ulaşımı her zaman mümkün ve kolaydır. Tapu takyidatlarında taşınmazın değerini düşürecek herhangi bir şerh ve beyan yoktur.Taşınmazda yapılaşmayı engelleyici bir unsur yoktur.Taşınmaz Kare şeklindedir. Arsa üzerine imar durumunun izin verdiği ölçüde inşa edilebilecek en iyi ve en verimli kullanımı sağlayan gayrimenkul projesi geliştirilerek, elde edilecek gelirden arsa büyüklüğü de göz önüne alınarak bölgede geçerli olan % 25 Arsa Sahibi Payı hesaplanarak, arsanın pazar değerine ulaşılacaktır.Taşınmazın Arsa olarak üzerine 3 katlı ayrık nizam konut yapılarak değerlendirilmesi, en iyi, en verimli kullanım şeklidir. Bu kullanım şekli; Taşınmazın fiziki olarak mümkün, finansal olarak gerçekleştirilebilir olan, yasalarca izin verilen ve taşınmazı en yüksek değerine ulaştıran en olası kullanımdır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planı içerisinde kalmaktadır. Ayrık nizam 3 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 1.519.988,00 TL
Yüzölçümü
: 7.077,61 m2
KDV Oranı
: %18
1. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR