DİYARBAKIR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Diyarbakır Peyas Mahallesi'nde 2.904 m² arsa mahkemeden satılıktır

DİYARBAKIR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946090
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : PEYAS MAH. / KAYAPINAR
: 2904
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ DİYARBAKIR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,323,200 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 198 Parsel, KAYAPINAR Mahalle/Köy, Peyas Şeyhkent sınırında Mevkii, Bilirikişi raporunda, Taşınmazın önünden geçen tren yolunun sağ tarafına düştüğü için Yenişehir İlçesi sınırlarında kaldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu mevkii 75 metrelik yol ile Elazığ yolunun birleştiren mahallede yer almaktadır. Yapılaşmanın ticari hareketliliğin, eğlence ve park alanlarının oldukça yoğun olduğu, yapılaşmanın gün geçtikçe daha çok yoğunlaştığı bir bölgedir. Yenişehir Belediyesinde yapılan sorgulamalarda 1/1000 ölçekli uygulama imar planlı olduğu, imar planına göre, kısmen imar yoluna, kısmen idari tesis alanına kısmende konut alanı olarak planlanmıştır. Uygulama imar planında çekme paylarının yapılmadığı ve ilgili Belediye tarafından 3194 sayılı imar kanunun 18. maddesinin uygulanmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın üzerinde herhangi ir yapı olmadığı için sınırlarının belli olmadığı ancak uydu görüntüsünden anlaşılacağı üzere taşınmazın topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olmadığı, geometrik olarak üçgen şekline benzemektedir. Taşınmazın mevkii Diyarbakır'ın en işlek caddelerine yakın olduğu, Elazığ urfa yolunu birleştiren yol üzerinde bulunduğu, Forum AVM'ye yaklaşık 1 km, Yenişehir Belediyesine yaklaşık 800 mt uzakta olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 2.904 m2 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 2.323.200,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Diclekent Bulvarı Park Orman Karşısı Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR