DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Didim/Köy civarında konut imarlı arsa mahkemeden satılıktır

DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028762
Şehir : Aydın / Didim
: 471
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : % 30 / 60
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 23.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
424,764 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
DİDİM ADLİYESİ SULH HUKUK MAH.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT: 1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR)

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 1590 Ada, 6 Parsel, DİDİM Mahalle, KÖY CİVARI Mevkii, TAŞINMAZIN
Belediyede yapılan inceleme sonucunda, 1590 ada 6 parselin, T.A.K.S: % 30, K.A.K.S: % 60 olmak üzere, 2 katlı konut imar hakkı bulunduğu tespit edilmiştir. Satışa konu arsa topografik olarak düz konumda olup, belediye ve ulaşım olanaklarından tam olarak yararlanmaktadır. Arsa Köşe konumdadır.

ÇEVRESEL ÖZELLİKLER:
Satışa konu taşınmazın bulunduğu bölge Adnan Menderes Bulvarına takriben 25 m mesafededir. Mavişehir ile Didim arasında kalan bir bölgedir. Bölge Didim şehir merkezine takriben 2500 m, Altınkuma ise takriben 6 km mesafededir.

Adresi : Adnan Menderes Bulvarı Söke Yolu Üzeri 2515 Sok. Didim / AYDIN

Yüzölçümü : 471,96 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 424.764,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Aydın Kadastro Md.nün 3402 SY.nınek-1.md.uygulamasına tabidir

1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : DİDİM ADLİYESİ SULH HUKUK MAH.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT: 1

-----------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR