DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Didim/Karakuyu'da imarlı arsa mahkeme kararı ile satılıktır

DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020332
Şehir : Aydın / Didim
: 200
İmar Durumu : Konut
Kaks (Emsal) : 20 / 40%
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KIROBA 04.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
DİDİM ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT: 1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 488 Ada, 7 Parsel, DİDİM KARAKUYU Mevkinde bulunan ARSA

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :

Denize 2 km, Didim merkeze 2-3 km mesafede, kısmi kamu hizmetleri ve alt yapı imkanlarına sahip olduğu tespit olunmuştur. Bölgede düşük yoğunluklu yerleşim bölgeleri vardır. Bunlar yazlık sitelerden oluşmaktadır. Turizm gelişme potansiyeli olan bir mevkidedir.Arsa marketlere, okullara, hastaneye, Pazar yerine, çarşıya ve toplu taşıma araçlarına uzak konumdadır. Çevresinde benzer nitelikli arsalar bulunmaktadır. 7 nolu parsel çift yol cepheli köşe parsel konumundadır. Parsellerin imar yoları stabilize değildir. Tüm bu hususlar değerini etkileyen faktörlerdendir

Adresi : Didim ilçesi Efeler mah.Karakuyu mevkii 1654/3 sokak. DİDİM

Yüzölçümü : 200 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2, İnşaat tarzı Uygulama İmar Planına göre (A-2 ) ayrık nizam 2 katlı Taks;0,20 Kaks;0,40 imarlı olduğu

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 3402 sy.kanunun ek-1.ci maddesi uygulamasına tabidir

1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : DİDİM ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT: 1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR