DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Didim/Akyeniköy'de arsa icradan satılıktır

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981124
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AK-YENİKÖY MAH. / AKYENİKÖY
: 610
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/160 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
04.07.2019 10:45
Satış Yeri
:
Belediye Düğün Salonu, Yeni Mahalle, Kurtuluş Cad, No:18/E Didim / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR)

İCRA DAİRESİ

2017/160 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 826 Ada, 6 Parsel, AKYENİKÖY Mahalle/Köy, KIZILDAMDERESİ Mevkii, Seyrantepe Kooperatifi Arsaları içerisinde yer alan taşınmazın üzerinden yol geçmekte olup taşınmaz köşe konumdadır. Arsa otluk ve çalılık durumda olup parsel yolları açıktır. Arsanın elektrik direkleri dikilmiştir.
Taşınmazın bulunduğu bölge olan Seyrantepe Kooperatifi Arsaları, artık parsellere bölünmüş olup kooperatif yapısı altından çıkmıştır. Bölgeki arsalar yatırım arsaları olarak alınıp satılmıştır.
1012 Sokak ile 10114 Sokak kesişiminde yer alan arsa, Akbük-Milas kavşağına 1000 metre mesafededir.

Adresi : Aydın İl, Didim İlçe, AKYENİKÖY Mahalle/Köy, KIZILDAMDERESİ Mevkii, Seyrantepe Kooperatifi Arsaları

Yüzölçümü : 610 m2

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli, A-2 Katlı Konut Planı (TAKS=0.20, KAKS= 0.30)

Kıymeti : 100.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapudan ve dosyasından alınır.

1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 04/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Belediye Düğün Salonu, Yeni Mahalle, Kurtuluş Cad, No:18/E Didim / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR