DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Didim Akköy'de 635 m² arsa mahkemeden satılıktır

DİDİM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120120
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AKKÖY MAH. / YENİHİSAR
: 635
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 23.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
DİDİM ADLİYE SARAYI SULH HUKUK MAH.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT :1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DİDİM(YENİHİSAR)

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Didim İlçe, 0 Ada, 792 Parsel, AKKÖY Mahalle/Köy, KÖY-İÇİ Mevkii, Taşınmazın tapu kaydı incelemesinde avlulu ev vasfında olduğu 635.00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yaklaşık 35,00 m2 taban oturumlu olmak üzere 1 adet, yığma taş malzemeden imal edilmiş, tek katlı yaklaşık 80-90 yıllık toplam 35 m2 kullanım alanlı harabe durumda taş bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz harap durumda olduğu için yapı değeri bulunmamaktadır. Taşınmaza iş bu raporda arsa değeri takdir edilmiştir. Didim Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre konu taşınmazın bulunduğu arsa 1/1000 uygulama imar planı içerisine girmemektedir. İmar durumu olarak köy yerleşik alanı içerisinde kaldığı öğrenilmiştir.Bölgede alt yapı hizmetleri kısmen tamamlanmıştır. Taşınmazın yakın çevresinde Akköy orta okulu, Akköy Jandarma karakolu bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma ve özel araçlar ile kolaylıkla ulaşılmaktadır

Adresi : Akköy Mah. Didim / AYDIN

Yüzölçümü : 635 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 170.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : DİDİM ADLİYE SARAYI SULH HUKUK MAH.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI KAT :1
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR