Yazdır

DEVREKANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Devrekani'de taşınmaz satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449396
Şehir : Kastamonu
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU SÖZCÜ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İhale Yeri : ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI DEVREKANİ
İlk İhale Tarihi : 25.11.2016 14:00
Muhammen Bedeli : 446060 TL
Dosya Numarası : 2015/31 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DEVREKANİ
İCRA DAİRESİ
DOSYA NO : 2015/31 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Kastamonu İli, Seydiler İlçesi, Merkez mahallesi, Pazaryeri mevkii, 1263 parsel sayılı, 256,00 m2 yüzölçümlü, Avlulu ahşap ev nitelikli taşınmazın 184/330 hissesi satışa sunulmuştur.
Hali hazır durumu
Önemli Özellikleri :Taşınmaz Seydiler ilçe merkezinde köşe parsel niteliğinde ve ticari aktivitenin normal olan kesimindedir. Arsanın topoğrafik yapısı düzgündür. Şehir merkezine 150 mt. mesafededir. Taşınmazın ulaşım imkanları iyidir. Elektrik ve su mevcuttur. Taşınmaz üzerinde 1995 yılında inşaatı yapılmış olan zemin+4 katlı kargir apartman mevcut olup yaklaşık 25 yaşındadır. Bina yaş ile orantılı olarak %25 oranında yıpranmıştır. Zemin katında işyeri ve 1 adet mesken niteliğinde daire, diğer 4 normal katta 12 mesken niteliğinde daire mevcuttur. Apartmandaki 6 işyeri ve 13 adet daire için kat mülkiyeti kurulmamıştır. Binanın dış cephesi mantolama + akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, bina çatısı ahşap oturtma çatı ve üzeri kiremit kaplıdır. Bina girişi demir doğrama kapı, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadır. Daireler antre+1 salon+2 oda+1 mutfak+wc ve banyodan oluşmaktadır. Islak zeminler seramik, odalar ve salonun zemini tahta kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. Balkonlar pvc doğrama ile kapatılmıştır. Zemin kattaki işyerlerinin kapı ve pencere doğramaları pvc doğramadır. Dairelerin salon ve odalarının duvarları sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı yapılıdır. Ana taşınmazın dış cephesine ısı yalıtımı için mantolama yapılmıştır. Dairelerden iki tanesi katı yakıtlı kat kaloriferli, diğer daireler sobalıdır. III. Sınıf A grubu yapı tarzına girmektedir. Toplam inşaat alanı : 1.392,00 m2'dir. (inşaat ruhsatından alınmıştır.) Taşınmaz Seydiler ilçesi belediye mücavir alanı ve imar planı içerisinde olup imar parselidir. İmar durumu B-3 (Bitişik nizam üç kattır.) Zemin kat 1 daire:85 m2 +9 adet daire 85 m2+ 3 adet daire 95m2+ işyerleri 162 m2+kömürlük 99m2' dir.
Kıymeti : 446.060,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI DEVREKANİ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları, İİK. 127. maddesi uyarınca tapuda kayıtlı olmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere bu ilanın İLANEN TEBLİGAT yerine geçeceği ilân olunur. 28/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR