DEVREKANİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Devrekani'de 765 m2lik arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00450810
Şehir : Kastamonu / Devrekani
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
24500 TL
İlk İhale Tarihi
:
10.01.2017 14:00
İhale Yeri
:
ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI / DEVREKANİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DEVREKANİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kastamonu İli, Devrekani İlçesi, Mütevelli Mah. 509 Ada 1 Parsel Sayılı 765,76 m2 yüzölçümlü harman nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Taşınmaz Devrekani ilçe merkezine 5 km mesafede, Belediye mücavir alanı içerisindedir. Yola cephe olup, alt yapı, elektrik ve su gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. Arsa vasfında olup, topoğrafyası düzgündür. Üzerinde 13,15 m2 kullanım alanı olan tuğladan yapılı, dışı sıvasız, ahşap çatı iskeletli ve üzeri oluklu çinko ile örtülü müştemilat bulunmaktadır. Bina 15-20 senelik olup %20 oranında yıpranmıştır. Taşınmaz köy yerleşik alanı içerisinde, imar planı dışında yer almaktadır.
Kıymeti : 24.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ERMİŞ TİCARET YEDİEMİN OTOPARKI / DEVREKANİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları, İİK. 127. maddesi uyarınca tapuda kayıtlı olmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere bu ilanın İLANEN TEBLİGAT yerine geçeceği ilân olunur.11/10/2016
Tevfik CABBAR
Yazı İşleri Müdürü - 102423

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR