DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Koyunaliler'de 5089 m² arsa icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131032
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 İflas
Muhammen Bedeli
:
916,020 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:45
Satış Yeri
:
Adalet mah. Kazım Karabekir Cad. No : 23 Merkezefendi Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2018/1 İFLAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 607 Parsel, KOYUNALİLER Mahalle/Köy, dombadan Mevkii, Taşınmaz boş arsa vasfındadır . Belediye hudutları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Taşınmaz içerisinde herhangi bir muhdesat yoktur. Elektrik su PTT gibi belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yolları açılmamıştır. yanındaki binalarda alp yapılar tamamlanmıştır. Kademeli bir durumdadır. Yakınlarında fabrika binaları vardır. Taşınmazın doğusunda Orhan Gökçetin'e ait fabrika binası vardır. Denizli organize sananiye bölgesinin kuzeyindedir. Taşınmazın etrafı kısmen tel örgü ile çevrilmiştir. Kot fakları vardır. Taşınmazın batı tarafında demir sürgülü kapısı vardır.
Adresi : PınarkentMah. , Orhan GökçetinCaddesi ( Eski 215 Sokak ) ,Pamukkale / DENİZLİ
Yüzölçümü : 5.089 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Pamukkale Blediyesi Uygulama İmar Planı içerisinde tesis alanında , E=0,60, bina yüksekliği HMAKS=9,50 m özelliklerinde inşaat ruhsatı verilir konumdadır.
Kıymeti : 916.020,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun m. 17/4 -r hükmü KDV'den istisnadır
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Adalet mah. Kazım Karabekir Cad. No : 23 Merkezefendi Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020
MÜFLİS ADREN METAL YAPI ELEMANLARI İZOLASYON İNŞAAT TAAHHÜT SAN VE TİC LTD ŞTİ
İflas İdaresi Üyeleri Engin GÜNENÇ FUNDA ÖZDEMİR GÜLERYÜZ HACI SEYFİ BULUT (İİK.m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR