DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Honaz'da 309 m² arsa icradan satılıktır

DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189017
Şehir : Denizli / Honaz
Semt-Mahalle : KAKLIK MAH. / HONAZ
: 309
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 11.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6600 Esas
Muhammen Bedeli
:
55,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ

2018/6600 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Honaz İlçesi, Kaklık Mahallesi, Akmezaraltı Mevkii, 47 ada, 4 parselde kayıtlı 309,00 m² miktarlı arsa vasıflı taşınmazdır.
BULUNDUĞU YER: Taşınmaz Honaz İlçesi, Kaklık Mahallesi, Çivril yolu üzerinde, TİAŞ trafo merkezine varmadan yolun sağındadır. Sağdaki 3 katlı binaya bitişik boş parseldir.
İMAR DURUMU: Honaz İlçesi, Kaklık Mahallesi, 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı kat adedi 3 kat, taks-kaks= 0,30-0,90 olduğu ,ön bahçe 5 m, komşu mesafeler 3 m nizamı ayrı yazılıdır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz üzerinde esaslı yapı bina yoktur.Taşınmaz boş arsa olarak , Taşınmaz Çivril-Uşak yoluna cephelidir. Taşınmaz bitişinde 3 katlı bina vardır. Taşınmaz çevresinde yapılaşma seyrektir. Ana yola cepheli bazı parsellerde yapı olup arsa parseller genelde boş haldedir.
Taşınmaz Çivril Uşak yoluna cepheli Mahalle merkezine 1,5-2 km mesafede pazara çarşıya biraz uzaktadır. Elektrik -su hizmetleri mevcuttur. Belediye hizmetleri kısmen yetersiz olup, ara yollar toprak yol halindedir.
Adresi : Honaz İlçesi,Kaklık Mahallesi, Çivril Yolu Üzerinde Tiaş Trafo Merkezine Varmadan Yolun Sağındadır. Sağdaki 3 Katlı Binaya Bitişik Boş Parseldir.Honaz / DENİZLİ
Yüzölçümü : 309 m2
Kıymeti : 55.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6600 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR