ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Acıpayam'da 785 m² arsa icradan satılıktır

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01011171
Şehir : Denizli / Acıpayam
Semt-Mahalle : AKALAN MAH. / ACIPAYAM
Yayınlandığı Gazeteler

ACIPAYAM POSTASI 14.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1010 Esas
Muhammen Bedeli
:
31,418 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2017/1010 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 506 Ada, 44 Parsel, AKALAN Mahalle/Köy, köprüağzı mevkii Mevkii, İMAR DURUMU: Ayrık nizam, 3 katlı konut alanı olarak planlıdır. TAKS:0,30 KAKS:0,90'dır. Yol çekme 5m, Komşu çekme 3 M'dir. Parselasyon işlemleri tamamlanmadan inşaat yapılamaz.
TAŞINMAZ DURUMU: Arsa vasfındadır. Denizli-Antalya karayoluna yakındır. Parselin zemini kotu, karayolu platform kotundan takriben 3,0 metre civarında düşüktür. 46 nolu parselin kuzeyindedir. Üzerinde mütemadi temel şeklinde hatıl mevcuttur. Hatıl zemin seviyesindedir. Hatılın, mevcut hali ile ekonomik değeri yoktur. Parsel civarında yerleşim amaçlı yapılaşma yoktur. Acıpayam ilçe merkezi yerleşim sınırına takriben 5.800 metre,Akalan mahallesi yerleşim sınırına (asfalt yol ile)7000 metre civarında mesafesi vardır. Parsel civarında elektrik mevcuttur. Şebeke suyu, alt yapı ve belediye hizmetleri henüz yoktur. Yapılaşma halinde belediye hizmetlerinin geleceği muhakkaktır. Ulaşım kolaydır. Parsel, yerleşim ve konut alanı olarak henüz gelişmemiş mevkidedir. Yakın çevrede devamlı ikamete esas mesken yapısı yoktur. Keşif tarihinde boştur.
Adresi : Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 785,49 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 31.418,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi İİK. 133. Maddesi gereğince satış yapılması nedeni ile düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR