HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Defne/Çekmece Mahallesi'nde üzerinde binalar bulunan arsa icradan satılıktır (hisseli satış)

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983553
Şehir : Hatay / Defne
Semt-Mahalle : ÇEKMECE MAH. / DEFNE
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY SÖZ 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4770 ESAS
Muhammen Bedeli
:
44,450 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 15:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/4770 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Hatay İli Defne İlçesi Çekmece Mah. 123 cilt 13669 sayfa 12033 parselde kayıtlı 462,16m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli taşınmazın 17/462 hissesi satışa konu edilecektir.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziksel Özellikleri: Geometrik olarak üçgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz bir yapıya sahip olup, yol seviyesindedir. Parsel imar durumuna göre Nakıs durumdadır. Tek başına imar parseli olacak durumu olmadığından arka parselle birleşmesi gerekmektedir. Parsel üzerinde 4 adet bina bulunmaktadır. 1.Yapı en doğuda olup, tek katlı betonarme ve 64m2 alana sahiptir. Dükkân olarak kullanılmakta olup, 3A yapı sınıfında ve %25 yıpranma düşülecektir. 2.yapı tek katlı betonarme ve 66m2 alana sahiptir. Kısmen işyeri ve kısmen konuttur.3A yapı sınıfında ve %35 yıpranma düşülecektir.3.yapı 2 katlı ve betonarmedir.113m2 alana sahip, alt işyeri ve üstü konuttur. %25 yıpranma düşülecektir. 4.yapı ön kısım tek katlı arka kısım 2 katlıdır.Binanın bir kısmı parsel içinde bir kısmı yola tecavüzlüdür. Taban alanı 230m2 ve bina yığma olup, eski olduğunda %40 yıpranma düşülecektir. 2B Yapı sınıfındadır. Bölge sosyo ekonomik açıdan orta ve üst gelir düzeyi gurubuna hitap eden yerleşim bölgesindedir. Bölgede teknik altyapı ve belediye hizmetleri tamdır.
Adresi : Mezarlık Komplesi Karşısı Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 06/06/2018 tarih 1120 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 44.450,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4770 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR