ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Dalaman'da 317 m2 arsa mahkeme kararıyla satılıktır

ORTACA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094982
Şehir : Muğla / Dalaman
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / DALAMAN
: 317
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
213,700 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
ORTACA HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORTACA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 3553 Ada, 7 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Delihacıkemeri Mevkii, Toprak yapısı killi-tınlı ve% 0.5 ile 1 civarında düze yakın eğimli arsa vasfında arazidir.1,5 Tulumba ve dinamo ile sulama imkanına sahip parselin drenaj sorunu yoktur. Keşif tarihi itibarı ile taşınmaz içerisinde bulunan ağaçların tür ve yaşı ile yapılan değerlendirme aşağıdaki gibidir. Parseliçerisinde 73,00 m2 alana oturan tek katlı duvarları yığma biriket, üstü ahşap çatı ve kiremit örtülü, iç kapıları ahşap, pencereleri demir doğrama, tabanı beton olan yaklaşık 30-40 yaşlarında kargir ev vardır.
Adresi : Karaçalı Mahallesi, B.Gazi 15. Sokak No: 1 Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü : 317 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Dalaman Belediyesi 1/1000 uygulama imar planı içinde Ayrık nizamyapı adasında 2 Kat yapı izni vardır. Yapılaşma koşullarıTAKS: 0,30KAKS: 0,60 dır.
Kıymeti : 213.700,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ORTACA HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR