AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çıplak Ada mevkiindeki tarla icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875212
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : NAMIK KEMAL MAH. / ALİBEYADASI
: 4720
İmar Durumu : Sit Alanı
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/53 talimat
Muhammen Bedeli
:
468600 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
AYVALIK ADLİYE SARAYIEK BİNA AYVALIKİCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI - AYVALIK / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2018/53 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli Ayvalık İlçesi Namık kemal Mah. Çıplak Ada mevkii 1407 ada 33 parselde kayıtlı 4.720,80 m2 yüzölçümünde kayıtlı tarla vasfı ile kayıtlıdır. Taşınmaz her ne kadar tapuda tarla vasfı ile kayıtlı ise de dört tarafı denizle çevrili (ada), 1.derecede doğal sit alanında faaaliyet için ulaşım kısıtlılığı, tarımsal kültürel ekipman kısıtlılığı, susuz ve kıraç toprak yapısında,düze yakın meyilli arazi vb.tarımsal imkan kısıtlılığına sahip olması nedeniyle üzerinde hertürlü tarımsal faaliyet yapılamayacağı anlaşılmakla beraber üzerinde ancak kuru tarım olarak ve basit tarımsal alet edevatlarla kuru tarım ürünleri (arpa,yulaf,çavdar,fiğ vb) yetiştiriciliği yapılabilir. Taşınmazın bulunduğu mevkii ve turizm potansiyeli, manzarası, deniz-plaj sahiline cepheli olması, ileriki zamanlarda üzerinde hertürlü turizm tesisi veya plaj yapmaya uygun ,doğal turizm ortamında olması vb.sebeblerden dolayı taşınmazın hem tarla vasfı hemde mevkii özellikleribir bütün olarak kıymet takdiri yapılmıştır. Taşınmaz iyi mevkili,deniz manzaralı ,orta toprak arazi vasıflı halihazırda içinde herhangi bir ağaç veya tarımsal ürün bulunmayan, bina yapı bulunmayan açık tarla arazisi niteliğindedir. Taşınmazın mevkii, manzarası deniz turizm durumu vb.özellikleri ile satışa esas değeri 468,600,00 TL.'dir.
Adresi : Balıkesir İli Ayvalık İlçesi Namıkkemal Mah.Çıplak Ada mevkii
1407 ada 33 parsel
Yüzölçümü : 4.720,80 m2 (3402 S.Y'nın 22/a Md.gereğince Yenilemenin Tescili10.04.2018 Tarih ve 4968 Yev. İle güncellenmiştir. )
İmar Durumu : Namıkkemal Mah.1407 ada, 33 parsel 28.10.1989 tarih 795 sayılı Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Kararı onaylı sit paftasında 1.derece doğal sit alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 468.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Bak.Kur.Kar.Uayrınca Ask.Yasak Böl. Ve Güvenlik Böl.İçer.bulunmaktadır.(07.07.1995 Tarih 2555 Yev.)
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : AYVALIK ADLİYE SARAYIEK BİNA AYVALIKİCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI - AYVALIK / BALIKESİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/53 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR