ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çine Karahayıt mevkiide icradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452084
Şehir : Aydın
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/699 Talimat
Muhammen Bedeli
:
60000 TL
İlk İhale Tarihi
:
28.11.2016 10:20
İkinci İhale Tarihi
:
26.12.2016 10:20
İhale Yeri
:
Çine Belidiye İlan Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇİNE

İCRA DAİRESİ

2015/699 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Çine İlçe, 136 Ada No, 32 Parsel No, Karahayıt mah. Mahalle/Mevkii, Taşınmaz Çine İlçesi Karahayıt mah. köy içi mevkiinde 136 ada 32 parselinde bulunan 1 adet bet.tek kat. ev besi damı arsası vasfında 1.019,20 m2 büyüklüğünde olup boçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır.Taşınmaz içerisinde 80 m2 alanında tuğla yığma, içi- dışı sıvalı, dış doğramaları demir, iç doğramaları ahşap tabanı beton, tavanı duralit asma tavan üstü kiremit örtülü bir bina ve buna bitişik taş yığma üzeri iki akıntılı kiremit örtülü 30 m2 eski bir yapı ve bahçe içerisinde tek akıntılı lamarin sac örtülü, biriket yığma 10 başlık hayvan ahırı olarak kullanılan bir yapı daha mevcuttur.Bahçe içerisinde 15 adet zeytin, 4 adet fıstık çamı,1 adet yeni dünya,1 adet armut,2 adet incir ağaçları ile,2 adet çardak asması bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 1.019,20 m2

Kıymeti : 60.000,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 28/11/2016 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Çine Belidiye İlan Odası

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/699 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları

7 - Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup adreste tebliğ edilememesi durumunda veya adresi bilinmeyenler için işbu satış ilanının gazete ile ilanen tebliği yerine kaim olacağı ilanen ve tebliğen duyurulur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR