ÇİNE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Çine/Eskiçine'de arsa mahkemeden satılıktır

ÇİNE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984224
Şehir : Aydın / Çine
Semt-Mahalle : ESKİÇİNE MAH. / ÇİNE
: 450
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 TEREKE SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
Çine Belediyesi İlan Odası Çine/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇİNE

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/3 TEREKE SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Çine İlçe, 141 Ada, 34 Parsel, ESKİÇİNE Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii Mevkii, Satışa konu taşınmaz Ali Çiftçi adına kayıtlıdır. Taşınmaz içerisinde herhangi bir yapı bulunmamakta, boş arsa olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın etrafı 1 metre yüksekliğinde taş yığma nitelikli duvar ile çevrilidir. Taşınmaz köy/mahalle yerleşim alanı içerisinde olup, herhangi bir imar planı yoktur.

Adresi : Eskiçine Mahallesi Çine/ AYDIN

Yüzölçümü : 450,6 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 40.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur

1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : Çine Belediyesi İlan Odası Çine/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR