Yazdır

CİDE SULH HUKUK MAHKEMESİ(SATIŞ MEMURLUĞU)

Cide'de taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451779
Şehir : Kastamonu / Cide
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İhale Yeri : Cide Hükümet Konağı 1.kat Cide İcra Dairesi Kalemi CİDE/KASTAMONU
Muhammen Bedeli : 55597 TL
Dosya Numarası : 2015/6 SATIŞ
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 10:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. CİDE ( SULH HUKUK MAHKEMESİ ) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Bu günkü şartlarda arsaya bir yapı sığmamaktadır. ( 3303 Sayılı Yasa 3. Madde uyarınca idarenin ruhsat sahiplerinin maden arama ve işletme faaliyetlerine müdahale edilemez bundan doğacak zararlardamülkiyet hakkına dayalı bir hak ve tazminat iddasında bulunamaz. )
Adresi : Kastamonu İl, Cide İlçe, Cumhuriyet Mah., Muzaffer Güzela Mevkii, 254 Ada, 18 Parsel,
Yüzölçümü : 481,11 m2 Kıymeti : 55.597,07 TL
Arsa Payı : Hisselidir KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Cide Belediyesi Fen İşleri Müd.'nün 15/10/2015 -2030 sayılı yazısında taşınmazın bulunduğu parselin büyük kısmı imar yolu,bir kısmı park alanı ve belediye hizmet alanıdır.
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 11/01/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Cide Hükümet Konağı 1.kat Cide İcra Dairesi Kalemi CİDE/KASTAMONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR