ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Çeşme Sakarya Mahallesi'nde 934 m² konut imarlı arsa icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121919
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / ÇEŞME
: 934
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 26.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/784 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,007,792 TL
Birinci Satış Günü
:
03.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Çeşme Adliyesi 1. Kat İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ


2009/784 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


İİK. 133. Maddeye Göre Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli Çeşme İlçesi Sakarya mah. Boyalık mevkii 5628 ada 3 parsel 934 m2 yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmaz Satışa Çıkarılmıştır. Taşınmaz yaklaşık 20 yıllık yapıdır. Belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumdadır. Taşınmaz parselin 3 cephesi yola cephelidir. Denize yaklaşık 300 mt, Çeşme merkeze 3 km mesafededir. Taşınmazın bahçesi peyzajlı olup muhtelif sayıda ağaç bulunmaktadır.
Adresi : Sakarya mah. 3200 sokak no:84 Çeşme/İzmir
Yüzölçümü : 934m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 3. derecede arkieolojik sit alanında,Koruma amaçlı imar planında konut alanında kalmaktadır. Terkinden sonra inşaat yapılabilir. İnşaat nizamı : Ayrık. Nispeti KASK:0,25, KAt adeti: 2 kat. 6,50 bina yüksekliği 7 mt ön bahçe mesafesi, 4 mt komşu mesafeler, 5 mt arka bahçe mesafesi şeklindedir.
Kıymeti : 2.007.792,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3. Derece Arkeolojik sit alanı içinde kalmaktadır. (Dosyasında mevcut)
1. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Çeşme Adliyesi 1. Kat İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/784 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR