ÇERKEŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkeş'te satılık bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00602646
Şehir : Çankırı / Çerkeş
Semt-Mahalle : KARAMUKLU MAH. / ÇERKEŞ
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
500000 TL
İlk İhale Tarihi
:
17.07.2017 10:00
İhale Yeri
:
İDRİS MAHALLESİ ESKİ BELEDİYE CADDESİ ÇERKEŞ BELEDİYE TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇERKEŞ İCRA DAİRESİ
2016/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çankırı İl, Çerkeş İlçe, 30 Ada No, 606 Parsel No, KARAMUKLU MAHALLESİ Mahalle/Mevkii, Taşınmaz Çankırı İli Çerkeş İlçesi Karamuklu mah. 30 ada 606 parsel sayılı 534,75 m2 Betorname bina ve arsası olarak kayıtlıdır. 4 kat konut alanı olarak imarlıdır. Tapu kaydı ve dosyasındaki kadastro çapı mahalline uygulandığından çapının zeminine uyduğu görülmüştür. Bina betonarme bina ve arsası yaklaşık 550 m2 büyüklükte 3 katlı tirplx villa olarak yapılmıştır.
Adresi : Çankırı İli Çerkeş Ilçesi Karamuklu Mah.
Yüzölçümü : 534,75 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Belediye imar sınırlarının içerisinde
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 17/07/2017 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 11/08/2017 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : İDRİS MAHALLESİ ESKİ BELEDİYE CADDESİ ÇERKEŞ BELEDİYE TOPLANTI SALONU
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/05/2017

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR