ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale/Merkez'de İcradan satılık daire

ÇANAKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947020
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : CEVAT PAŞA MAH. / CEVATPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

KALENİN SESİ 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3032 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE ADLİYESİ ,İHALE VE MEZAT ODASI , ODA NO : AZ026 , İZMİR YOLU ÜZERİ MERKEZ/ ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
3. İCRA DAİRESİ

2018/3032 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Çanakkale İli, Merkez İlçesi,Cevatpaşa Mahallesi,1191 Ada, 129 Parsel , 386,80 m2 Yüz ölçümlü ,Ana Taşınmaz Niteliği Arsa , 1/8 Arsa Paylı,Tam Hisseli , Zemin Kat,Bağımsız Bölüm No:2 , Mesken vasıflı olarak tapuya kayıtlıdır.Satışa konu taşınmaz Çanakkale İli, Merkez İlçesi,Cevatpaşa Mahallesi, İnönü Caddesi,Talat Göktepe Sokak üzerinde bulunan ; Kapı No: 5 olan ; Huzur Apartmanının, Zemin Kat, Bağımsız Bölüm No:2 olan Daire şeklindeki Meskenidir. Onaylı mimari plana göre daire içinde salon, mutfak , 3 adet yatak odası, antre ve koridor; banyo ile tuvalet ; ayrıca tuvalet ile lavabo bölümü ; biri salon önünde olmak üzere 2 adet de balkon bulunmaktadır. Daire içinde taban kaplaması karo mozaik , pencereler kısmen ahşap kısmen de pvc doğrama ve giriş kapısı da ahşaptır.Daire soba ile ısıtmalı olup , dairenin net alanı yaklaşık 87(m2 ) metre kare olarak hesaplanmıştır.Keşif anında yapılan gözlemde rapora konu daire içinde kısmen bakım ve iyileştirme işlerinin yapılması gerektiği kanaatine de varılmıştır.Satışa konu dairenin içinde yer aldığı ana taşınmaz 4 katlı betonarme tarzda inşa edilmiş olup , dosyada mevcut Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12/11/2018 tarih ve 37376 sayılı yazısına göre ana taşınmaz arsası 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık -İkiz Nizam 4 Kat Konut alanı içinde kalmaktadır.Taşınmaz mevkii itibari ile şehrin en çok talep edilen semtlerinden birisi üzerinde olup , yakın çevresinde zemin katlarında iş yerleri olan apartmanlar ile bazı okullar çok yakınında 18 Mart Üniversitesi Anafartalar Kampüsü ile 18 Mart İlköğretim Okulu ve ayrıca bazı resmi daireler de yer almaktadır.Taşınmaz şehrin Kordon boyu olarak da bilinen sahil bandına yürüme masafesindedir. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp , çok yakınına kadar toplu taşım araçları ile de ulaşma imkanı mevcuttur.Taşınmaz değeri 275.000,00 TL dir. Taşınmaz Tam Hisselidir. Taşınmaz 1/8 Arsa Paylıdır.
Adresi : Çanakkale İli, Merkez İlçesi,Cevat paşa Mahallesi, İnönü Caddesi,Talat Göktepe Sokaküzerinde bulunan ; Kapı No: 5 olan ; Huzur Apartmanının, Zemin Kat, Daire :2 Merkez/ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 386,80 m2 (Ana Taşınmaz Yüzölçümü )
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama imar Planında ayrık ikiz nizam 4 Kat konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz kaydında AT 2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi Gereği Belirtilen alan İçerisinde kalmaktadır beyanı ile 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararına İstinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz, sınırlı ve ayni hak tesis edilemez Beyanları vardır. Alan kişiye bu beyanlarla birlikte tescil verilecektir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE ADLİYESİ ,İHALE VE MEZAT ODASI , ODA NO : AZ026 , İZMİR YOLU ÜZERİ MERKEZ/ ÇANAKKALE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3032 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR