LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale/Lapseki'de inşa edilmeyen bağımsız bölüm icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984262
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MAH. / LAPSEKİ
Yayınlandığı Gazeteler

LAPSEKİ 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/197 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
72,880 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Lapseki Adliyesi Lapseki İcra Müdürlüğü odası LAPSEKİ/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2018/197 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 328 Ada, 1 Parsel, Gazisüleymanpaşa Mahalle, Kökez Mevkii, B-Blok Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 328 ada 1 parsel üzerinde onaylı proje yerleşim planına göre kat irtifaki tesisi edilmiş , A,B,C,D ve E bloklar şeklinde yapılardan C,D ve E blokların inşa edilip kullanılır durumda olduğu A ve B blokların henüz inşa edilmediği ,yerleşim planına göre yerlerinin boş arsa olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu olan B blok zemin kat 2 nolu bağımsız bölümün de inşa edilmediği belirlenmiştir.Taşınmaz Lapseki ilçe merkezine 2 km mesafede ,deniz kenarına 50-60 mt mesafedede ,1915 Çanakkale Köprüsü proje alanına manzaralı konumunda , imar yoluna cepheli , Doğuşcan sitesi içinde bir yerdir.Site içinde ve civarında emsal yapılaşmalar bulunmaktadır.Tüm şehir alt yapı,yol,su,doğalgaz,elektrik vs.gibi hizmetlerden yararlanan sahadadır.Yapılaşma olarak %30-%40 oranlarda kat karşılığı müteahhitlik uygulaması olan bir bölgedir.
Adresi : 328 Ada, 1 Parsel, Gazisüleymanpaşa Mahalle, Kökez mevkii, B-Blok Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 4.664,65 m2
Arsa Payı : 1/64
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur. Aİ-(Ayrık İkiz Nizam) 4 kata imarlı olup, TAKS-0.40 ve KAKS-1.60'dır.
Kıymeti : 72.880,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Tapu kaydı dosyada mevcuttur. Yönetim Planı. AT 2565 Sayılı Kanunun 28.Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.06.02.2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılmaz. Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez. AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1.maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lapseki Adliyesi Lapseki İcra Müdürlüğü odası LAPSEKİ/ÇANAKKALE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Kdv oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınması gerektiğine karar verilmesi halinde aradaki fark ve buna ilişkin faiz ve cezaları vb. ihale alıcısına aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/197 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR