ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Çanakkale Kepez Mahallesi'nde 253 m² arsa icradan satılıktır

ÇANAKKALE 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00951048
Şehir : Çanakkale / Merkez
Semt-Mahalle : KEPEZ KÖYÜ / KEPEZ
: 253
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

İŞTE ÇANAKKALE 22.02.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:20
Satış Yeri
:
ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇANAKKALE
2. İCRA DAİRESİ
2018/52
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale İl, Merkez İlçe, 471 Ada, 2 Parsel, Kepez Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Taşınmazın niteliği " arsa " dır.. Taşınmaz arsa alanı 253 m2 dir. Keşif anında yapılan incelemede taşınmaz üzerinde taban alanı yaklaşık 95 m2 olan ; tek katlı; üzerinde kiremit kaplı çatısı bulunan dış cephesi sınvalı ve boyalı, pencere doğramaları pvc, giriş kapısı demir doğrama tarzında ve önceden ev olarak kullanıldığı anlaşılan bir yapı mevcuttur. Keşif anında yapılan gözlemde yapının halen boş vaziyette olduğu da belirlenmiştir. Taşınmaz mevkii itibariyle Kepez belde merkezine kısmen yakın mesafede olup yakın çevresinde müstakil tarzda konutlar ile az katlı apartmanlar ayrıca hemen karşısında, önceki belde mezarlı da bulunmaktadı. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp beldedeki çoğu merkeze yürüme mesafesindedir. Dosyada mevcut imar durum örneğine göre taşınmaz arsası, Ayrık -ikiz nizam 4 katlı yapı adasında kalmaktadır.
Adresi : İbrahim Aytap Cad.Cevatpaşa Sok. No. 6 KepezMerkez / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 253 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu :Ayrık ikiz nizam 4 kat yapı adasında kalmaktadır
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1- 06/02/2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek
kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemez.
Tarih : 16.04.2007 Yev: 3255
2-2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi gereği belirtilen alan içerisinde
kalmaktadır.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ÇANAKKALE ADLİYESİ İHALE VE MEZAT ODASI -ODA NO : AZ-026 ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR