GÖKÇEADA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Gökçeada'da 16.039 m² arazi icradan satılıktır

GÖKÇEADA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091710
Şehir : Çanakkale / Gökçeada
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / İMROZ
: 16039
Yayınlandığı Gazeteler

KALENİN SESİ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/20 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
144,355 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
GÖKÇEADA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖKÇEADA
İCRA DAİRESİ

2017/20 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli, Gökçeada İlçe, 390 Ada, 321 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy, Yaptrılan bilirkişi raporuna göre, Taşınmaz Gökçeada İlçe Merkezinin 4.600 m doğusunda, bağlı bulunduğu Yenimahalle Mahallesinin 3.700 metre doğusunda ve Ege Denizine 950 metre mesafededir. Dağlık topoğrafik yapıda yamaç pozisyonundadır. taşınmazın herhangi bir kadastral yola cephesi bulunmamaktadır. taşınmazın çevresindeki arazilerde genellikle tarımsal üretim yapılmamakta, hayvan otlatma şeklinde değerlendirilmektedir. taşınmazın yola cephesi olmadığından, araziye ulaşımda zorluk yaşanmaktadır. Taşınmazın toprak yapısı kumlu-tın karakterli olup, etkili toprak derinliği 10-15 cm civarındadır. Kum yoğunluğu toprak yapısından kaynaklı olarak geçirgenliği fazladır. toprak işlemesi yapılmadığı için toprak sertliği bulunmaktadır. taşınmazın eğimi %5 civarında olup, şiddetli erezyona maruz durumdadır. taşınmazda yoğun olarak taşlılık ve kayalık sorunu mevcuttur. arazide sulama yoktur.
Adresi : Çanakkale ili Gökçeada İlçesi Yenimahalle 390 Ada 321 Parsel
Yüzölçümü : 16.039,48 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 144.355,32 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : GÖKÇEADA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR