BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükçekmece'de üzerinde bina bulunan arsanın 150/2400 hissesi icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078556
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : KAMİLOBA MAH. / CELALİYE(KAMİLOBA)
: 321
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4614 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
44,209 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOLNO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZKARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2015/4614 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Büyükçekmce İlçesi, Kamiloba Köyü, Ayazma mevkii, 302 ada, 4 parsel sayılı, 321,57 m2 yüzölçümlü arsanın 150/2400 hissesi
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapunun Büyükçekmece İlçesi, Kamiloba Mahallesi, 302 ada 4 parselinde kayıtlı olup adres olarak; Büyükçekmece İstiklal Caddesi, Marin Sokak, No: 31 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz tapuda arsa niteliğinde kayıtlı olmakla birlikte; üzerinde zemine takriben brüt 100 m2 oturumlu, brüt toplam 300 m2 inşaat alanlı, 3 katlı bina mevcuttur.
Yerinde yapılan incelemede arsa üzerinde üç normal kattan ibaret apartmanın bulunduğu, her katta bir dairenin mevcut olduğu tespit edilmiştir. Çatı arasında ayrıca kullanılmayan bir alan bulunmaktadır. Binada bulunan daireler (3+1) özellikte inşa edilmiştir. Plan itibariyle; girişte geniş bir sofa, mutfak, banyo tuvalet, salon, üç oda, balkondan ibarettir. Giriş kapıları çelik kapıdır. Bina bahçe içeresinde yer almaktadır. Binanın zemin oturumu 100 m2, toplam inşaat alanı 300 m2 olarak hesap ve tespit edilmiştir. Bölgede doğalgaz mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine uzak kalmakla birlikte, E-5 Karayoluna, toplu taşım duraklarına, alışveriş noktalarına nispi mesafededir. Alt yapı sorunu kısmen çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Bölgede semt pazarları kurulmakta olup, sahile uzaktır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. TEM otoyoluna çıkış imkanı mevcuttur. Yakın çevresinde villa tipi yapılaşmalar mevcuttur. Daha ziyade yazlık amaçla kullanılan bir bölgedir.
Yüzölçümü : 321,57 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Büyükçekmece Belediye Başkanlığının imar arşivinde yapılan araştırmaya göre; Büyükçekmece İlçesi, Kamiloba Mahallesi, 302 ada 4 parselin 29.08.1995 onay tarihli 1/1000 ölçekli Celaliye- Kamiloba uygulama imar planında Taks: 0.30, Kaks: 0.90, blok nizam 3 kat ticaret + konut alanında kaldığı belirtilmektedir
Kıymeti : 44.209,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOLNO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZKARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4614 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR